Alucra Demirözü Köyü

İlk önce ülkenizi gezin

İlk önce ülkenizi gezin
Bu haber 25 Ocak 2018 - 11:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Yurt dışına gitmek yerine ülkemizde daha ucuz maliyetle gezebilirsiniz.

Sizi ‘cennet vatan Türkiye, taşı toprağı altın’ sözleriyle daraltmayacağım. Ama ülkemizde öyle kesimler var ki kendi ülkesinden kesinlikle memnun olmaz. Türkiye’de olan kalitesiz ve kötüdür ama yurt dışında olan kalitelidir, olağanüstüdür. Hayranlıkla yurt dışı ülkelerini özellikle Avrupa’yı izleyenler, ülkemizde Karadeniz’in eşsiz doğasını, İç Anadolu’daki benzersiz gölleri görmezden gelir.

IRGANTI KÖPRÜSÜ

Dünyada dört çarşılı köprü bulunur, bunlardan biri de Bursa’da bulunan Osmangazi ilçesini ile Yıldırım ilçesine bağlayan Irgantı Köprüsü’dür. 10 metre genişliğindeki bu köprüde 24 dükkan yer almakta. Tabii bu tarihi köprüden bir haber olanlar Floransa’da bulunan Ponte Vecchio Köprüsü’nü görmek için İtalya’ya giderler.

İlk önce ülkenizi gezin

EŞSİZ DOĞASIYLA KARADENİZ

İsviçre, muhteşem doğasıyla tüm dünyanın ilgisini geçen bir ülke. Gerek yaylaları, gerek Alpler’in ortasındaki gölleriyle kendine hayran bırakıyor.

Tabii bizim memleketin de İsviçre’den aşağı kalır yanı yok. Karadeniz’in eşsiz doğası İsviçrelileri bile kıskandıracak seviyede.

Artvin

Artvin, yemyeşil yaylaları ve tarihi zenginlikleriyle her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Artvin’e gittiğinizde ilk tepkiniz ‘ha İsviçre ha Artvin’ olacaktır.

İlk önce ülkenizi gezin

Amasra

Batı Karadeniz’de yer alan Bartın’ın masalsı ilçesi Amasra, patika yolları ve tarih kokan sokaklarıyla öne çıkıyor. Alp Dağları’ında yaşayan Heidi, belki Amasra’yı görse İsviçre’yi değil, Amasra’yı seçerdi.

İlk önce ülkenizi gezin

TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ

Bilindiği üzere Maldivler’e gitmek oldukça maliyetli, onun yerine ‘Türkiye’nin Maldivler’i’ olarak bilinen Selda Gölü’nü tercih edebilirsiniz. Burdur’da yer alan Salda Gölü, kumu, suyunun temizliği ve turkuvaz rengiyle Maldivler’i andırıyor.

Tabii Salda’ya giderken çok büyük bir beklentiniz olmasın çünkü burası bir göl.

İlk önce ülkenizi gezin

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA