Alucra Demirözü Köyü

İran lideri Trump’ı uyardı: Oyunların cevapsız kalmayacak

İran lideri Trump’ı uyardı: Oyunların cevapsız kalmayacak
Bu haber 09 Ocak 2018 - 16:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ülkede ayaklanmalarda ABD’yi suçlayarak, “İran’a kaç gündür zarar verdiniz, bu telafisiz kalmayacak” dedi.

İran’da 28 Aralık’ta başlayan protesto gösterilerinin organize bir hareket olduğunu savunan Ayetullah Ali Hamaney, planlamanın ABD ve İsrail tarafından yapıldığını, Fars Körfezi’ndeki zengin bir ülkenin bunun finansmanını sağladığını ve taşeron olarak da Halkın Mücahitleri Örgütü’nün kullanıldığını ileri sürdü.

HAMANEY’DEN TRUMP’A: AKLİ DENGESİ YERİNDE OLMAYAN BU ADAMA YANITSIZ KALMAYACAĞIZ

ABD Başkanı Trump ve Washington yönetimini sert ifadelerle hedef alan Hamaney, “Başınız taşa değdi; tekrarlarsanız yine başarısız olursunuz. Kaç gün boyunca İran’a zarar verdiniz, bu telafisiz kalmayacak. Amerikalıların dediğine göre bile akli dengesi yerinde olmayan bu adam göstermelik oyunlarının cevapsız kalmayacağını bilmeli” diye konuştu.

İran lideri Trump'ı uyardı: Oyunların cevapsız kalmayacak

İRAN’DAKİ AYAKLANMA

İran’da bir haftadan fazla süren ülkedeki protesto gösterilerinde 3 bin 700 kişinin gözaltına alındığını bildirildi.

Milletvekili Mahmud Sadıki, olaylar nedeniyle ülke genelinde gözaltına alınan kişi sayısının yaklaşık 3 bin 700 olduğunu, gözaltına alınan öğrenciler hakkında kesin rakamın ellerinde olmadığını kaydetti.

İran lideri Trump'ı uyardı: Oyunların cevapsız kalmayacak

DEVRİM MUHAFIZLARI: GALİP GELDİK

Günlerdir süren ve dış güçlerin destekleriyle alevlenen protestolarla ilgili İran Devrim Muhafızları’ndan yapılan açıklamada gösterilerde galip gelindiği bildirilmişti.

İran Devrim Muhafızları’ndan yapılan açıklamada “İran halkı ve güvenlik güçleri, yabancı düşmanlar tarafından yaratılan karışıklığa karşı galip gelmiştir.” ifadesi yer almıştı.

İran lideri Trump'ı uyardı: Oyunların cevapsız kalmayacak

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA