Alucra Demirözü Köyü

İran protestoların arkasındaki ismi açıkladı

İran protestoların arkasındaki ismi açıkladı
Bu haber 05 Ocak 2018 - 17:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İran Başsavcısı, ülkelerine karşı hazırlanan projenin başında CIA’in İran masasının başında olan Michael D’Andrea’nin olduğunu söyledi.

İran Başsavcısı Cafer Müntazeri protestoların ‘baş tasarımcılarının’ ABD, İsrail ve Suudi Arabistan olduğuna dair bir açıklama yaptı.

AMERİKAN-SİYONİST-SUUDİ ÜÇGENİ

Kum’da yaptığı konuşmada, son olayların harekat odasının ayrıntılarını paylaştığından söz eden Hüccetül-islam Müntazeri, bunun 4 yıl öncesinden İran’da olaylar çıkarmayı planlayan Amerika-Siyonist-Suudi üçgeninin projesi olduğunu söyledi.

‘Sonuç Verici Yakınsama Doktrini’ isimli projenin esas planlayıcısının CIA’nin Terörle Mücadele Sorumlusu Michael D’Andrea olduğunu aktaran İran Başsavcısı, elde edilen bilgilere göre, bu düşünce odasının geçen senelerde geniş çaplı araştırmalar yapmasının ardından, “pahalığa hayır”, “faturalara hayır”ve “emekliler ve mağdurlar hareketi” adları altında protesto hareketleri başlattığını iddia etti.

“MÜSLÜMAN MİKE”

6 ay önce Trump yönetiminin inisiyatifiyle CIA tarafından İran masasının başına getirilen Michael D’Andrea ‘cenazeci’, ‘karanlıklar prensi’ ve ‘Müslüman Mike’ gibi lakaplarıyla tanınıyor.

90’larda Mauritiuslu Müslüman bir kadınla evlenip İslamiyeti seçtiği söylenen ‘Ayetullah Mike’ın yeni görevi ortaya çıktığında Amerikan basını “İran karışacak” manşetleri atmıştı.

İran protestoların arkasındaki ismi açıkladı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA