Alucra Demirözü Köyü

İran Şahlığının son temsilcisi ABD’den destek istedi

İran Şahlığının son temsilcisi ABD’den destek istedi
Bu haber 04 Ocak 2018 - 12:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İran devrik Şahı Pehlevi’nin oğlu Rıza Pehlevi, sözde sürgün hayatı yaşadığı ABD’de, İran’da yaşanan olaylar için destek istedi.

İran’da yaşanan olayların bitip bitmediği noktasındaki tartışmalar sürüyor. Geçtiğimiz hafta Perşembe günü başlayan ekonomi protestoları bir hafta içerisinde rejim karşıtı bir eyleme dönüşürken, sokaklarda leyhine slogan atılan Rıza Pehlevi de konuya ilişkin açıklamada bulundu.

İran Şahlığının son temsilcisi ABD'den destek istedi

“ABD FİRMALARI DESTEK VERMELİ”

ABD’de sözde “sürgün” hayatı yaşayan Pehlevi, konuya ilişkin Reuters’a demeç verdi. İran’da yaşanan sosyal medya ambargosu ve internet kesintilerine ilişkin ABD’li teknoloji firmalarına çağrıda bulunan Pehlevi, “halk desteklenmeli, iletişim konusundaki problemler ABD’li firmalarca çözülerek protestolar teşvik edilmeli” dedi.

Pehlevi’nin bu sözleri ABD’ye “darbe” için bir destek talebi olarak yorumlanırken, Pehlevi de bu konu hakkında üstü kapalı yorum yapmak yerine niyetini açıkça beyan etti.

İran Şahlığının son temsilcisi ABD'den destek istedi

“TRUMP’IN ADIMLARI BAŞARILI”

Pehlevi son zamanlarda attığı tweetler ile tartışma konusu olan Trump için de olumlu yorumlar yaptı. Pehlevi, İranlıların “kendi kaderlerini kendi iradelerine göre belirlemek” istemekte haklı olduklarını belirtirken, ABD Başkanı Donald Trump ve kabinesinin de bu uğurdaki çabalarının çok başarılı olduğunu belirtti.

RUHANİ’YE SERT ÇAĞRIa

Pehlevi değerlendirmelerini Cumhurbaşkanı Ruhani ile tamamladı. Ruhani’yi iki yüzlülük ile suçlayan Pehlevi, kameralar karşısında eylemcilere ılımlı mesaj verip hiçbirşey yapmamakla suçladı. “Konuşmalardan, vaatlerden ve sözden çok somut adımlara ihtiyacımız var.” diyerek eylemcilerin taleplerinin kulak ardı edilmemesi çağrısında bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA