Alucra Demirözü Köyü

İsrail Suriye’deki nükleer tesisi vurduğunu kabul etti

İsrail Suriye’deki nükleer tesisi vurduğunu kabul etti
Bu haber 21 Mart 2018 - 10:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İsrail ordusu, 2007 yılında Suriye’de şüpheli bir şekilde bombalanan El Kibar nükleer santralinin kendileri tarafından vurulduğunu kabul etti.

İsrail ordusu, 2007 yılında Suriye’ye ait El Kibar tesislerinin İsrail Hava Kuvvetleri tarafından vurulduğunu doğruladı. Üzerinden geçen 11 yılın ardından İsrail ordusu tarafından yayınlanan açıklamayla doğrulanan saldırıya ilişkin doküman paylaşımları yapıldı.

İsrail Suriye'deki nükleer tesisi vurduğunu kabul etti

GENEL KURMAY BAŞKANLIĞI AÇIKLADI

İsrail Genelkurmay Başkanı Gadi Eizencot, “2007 yılında nükleer reaktöre düzenlediğimiz hava saldırısının mesajı, İsrail’in varlığını tehdit eden oluşumlara izin vermeyeceğimizdi” mesajıyla görüntüleri kare kare paylaştı.

İsrail Genelkurmay Başkanı bugün yaşanan ortamdaki gerginliğe mesaj olarak, “Bugün de mesajımız aynı. Yakın ve uzak gelecekte de böyle kalacak” dedi. İsrail ordusu saldırıya ilşikin fotoğraf ve görüntüleri de yayınladı.

İsrail Suriye'deki nükleer tesisi vurduğunu kabul etti

SAVUNMA BAKANLIĞI’NDAN TEHDİT

Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, 2007 yılındaki saldırının tüm bölge ülkeleri tarafından “dikkate alınması” gerektiğini söyledi. Lieberman, “Son yıllarda düşmanlarımızın motivasyonu arttı fakat İsrail savunma güçlerinin motivasyonu da aynı doğrultuda yükseldi” dedi. Bakan, “Ortadoğu’daki herkes bu denkliğin idrakına varmalı” diye konuştu.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA