Alucra Demirözü Köyü

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler
Bu haber 11 Ocak 2018 - 14:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye, özellikle Anadolu’da dondurucu soğukları yaşarken, güney yarımküre ülkelerinde hava oldukça sıcak.

Ülkemiz kuzey yarımkürede soğukla boğuşurken, güney yarımkürede ve  ekvator yakını ülkelerde sıcaktan bunalan insanlar ‘esmiyor’ diye dert yanıyor.

Kış mevsiminde kapalı, bunaltıcı, iç karartıcı havalardan daraldıysanız rotanızı güney yarımkürede bulunan sıcak ülkelere çevirmelisiniz. Üstelik bu ülkelerin birçoğu Türk vatandaşlarından vize istemiyor.

1- GÜNEY AFRİKA

Afrika kıtasının en farklı ülkelerinden olan Güney Afrika’da üç farklı başkent bulunuyor. Bunlar; Pretoria, Bloemfontein ve meşhur şehir Cape Town.

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler

İKİ OKYANUSU BİRLEŞTİREN ŞEHİR

Cape Town’a denilince akla ilk Portekizli denizci Bartholomeo Dias tarafından keşfedilen, Afrika’nın en güney noktası ve Atlas Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği yer olan Ümit Burnu gelir.
Ümit Burnu, Güney Afrika’nın en çok ziyaret edilen noktalarındandır.

HER MEVSİM GİDİLEBİLİR

Vizeye tabi olmayan Güney Afrika Cumhuriyeti’ne yılın her mevsiminde gitmek mümkün.

2- DOMİNİK CUMHURİYETİ

Dominik Cumhuriyeti; filmlerde ve yarışmalarda sık sık gördüğümüz balta girmemiş ormanlar ülkesi…
Beyaz kumsalları, masmavi denizi ve palmiye ağaçlarıyla ünlü Dominik’te dört mevsim yaz yaşadığından dolayı turistlerin vazgeçilmezi konumunda.
Dominik, Türk vatandaşlarını vizeye tabi tutuyor. Fakat bu durum canınızı sıkmasın, havalimanından kolaylıkla vizesinizi alabilirsiniz.

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler

3- SEYŞELLER

Seyşeller’e Hint Okyanusu’nun incisi derler…Bu ada ülkesini diğerlerinden farklı yapan en önemli özelliği granitten oluşan tek okyanus adası olması.Adadaki bitki ve hayvan türleri UNESCO tarafından koruma altına alınmıştır.Dünyanın en güzel kumsalının bulunduğu Seyşeller’de ister güneşlebilir, ister yüzebilir, isterseniz de köpek balıklarıyla dalış yapabilirsiniz.Eşsiz doğasıyla büyüleyen Seyşeller, aynı zamanda evlenen çiflerin balayı için tercih ettiği ülkelerden.

VİZE YOK

Seyşeller’e gitmeyi planlıyosanız yanınıza sadece pasaportunuzu almanız yeterli. Çünkü Türk vatandaşları 90 güne kadar vizeden muaf.

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler

4- TAYLAND

Tayland için Asya kıtasının en güzel ülkelerinden biri…Ülkenin başkenti Bangkok’a giderseniz birbirinden görkemli tapınakları gezebilir ya da Phuket ve Pataya gibi şehirlerde güneşin altında denize girebilirsiniz.
Tayland’a gitmişken meşhur Loy Krathong, Songkran ve Chiang Mai festivallerine katılmamak olmaz.
Tayland, Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler arasında.

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler

5- FAS

Türkiye’de Erzurum’un kara kışından, Kars’ın kirpikleri donduran soğuğundan uzaklaşmak için alternatif ülkelerden biri de Fas.
Vizesiz ülkeler arasında yer alan Fas’ın bilet fiyatlarının diğer ülkelere nazaran daha ucuz olması bu ülkeye olan talebi artırıyor.

RÜYA ŞEHİR KAZABLANKA

Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Kazablanka, filmlerde gördüğümüz rüya şehirleri aratmıyor.

Kıştan kaçıp yazı yaşayacağınız ülkeler

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA