Alucra Demirözü Köyü

Kuzalan Tabiat Parkı Büyülüyor

Kuzalan Tabiat Parkı Büyülüyor
Bu haber 04 Ocak 2018 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dereli’deki Kuzalan Tabiat Parkı doğal güzellikleriyle özellikle sonbaharda ziyaretçilerini büyülüyor.

Kültür ve Turizm İl Müdürü Kemal Gürgenci, Karadeniz’de güz mevsiminin, yaz kadar güzel görüntülere sahip olduğunu söyledi. Bölgede ağaçlar ve yaprakların renk cümbüşü oluşturduğunu dile getiren Gürgenci, özellikle Kuzalan Tabiat Parkı’nın, birçok rengin tonlarının görüldüğü yer olduğunu vurguladı.

Gürgenci, Kuzalan’ın, mevkisi itibarıyla yaylalar ile şehir arasındaki bir bölge olduğunu belirterek, “Sonbaharda sararmaya başlayan yapraklarla beraber yeşil, sarı ve kırmızının tonları Kuzalan Tabiat Parkı’nda görsel şölen sunuyor. Bu tabiat parkı çok geniş bir alan, içerisinde Mavigöl, subasar ormanları, büyüklü küçüklü şelaleler, orman içerisinde göller var. Tabii bunlar sonbaharla birleştiğinde harika görüntüler ortaya çıkarıyor” dedi.

Bölgede özellikle fotoğrafçılar için çok değerli görüntüler olduğuna işaret eden Gürgenci, “Yaptıkları çekimler sonrasında ‘Burası gerçekten bizim gittiğimiz yer miydi’ diyorlar. Giresun olduğuna inanmakta zaman zaman güçlük çektiklerini ifade ediyorlar.” dedi.

Kemal Gürgenci, turizmin çeşitlenmesi açısından sonbahar aylarının da önem taşıdığını dile getirerek, “Yaz mevsimi bitmiş olmasına rağmen Kuzalan gibi tabiat parklarımız hala ziyaretçilerini kabul ediyor. Ümit ediyoruz ki kışın da bu devam edecek.” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA