Alucra Demirözü Köyü

Mehmet Hakan Atilla 6 ithamın 5’inden suçlu bulundu

Mehmet Hakan Atilla 6 ithamın 5’inden suçlu bulundu
Bu haber 03 Ocak 2018 - 22:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD’nin New York kentinde görülen mahkeme, Mehmet Hakan Atilla’yı 6 ithamın 5’inden suçlu bulundu.

Mehmet Hakan Atilla suçlandığı 6 ithamın 5’inden suçlu bulundu. Kara para aklamaktan ise suçsuz bulundu.

ATİLLA HAKKINDAKİ SUÇLAMALAR

Hakan Atilla hakkında hazırlanan iddianamede, ABD Hazine Bakanlığı’nı dolandırmak için kumpas kurmak, Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası’nı delmek için kumpas kurmak, bankacılık sisteminde sahtekarlık yapmak, bankacılık sisteminde sahtekarlık yapmak için kumpas kurmak, kara para aklamak ve kara para aklamak için kumpas kurmakla suçlanıyor. Atilla ise hakkındaki suçlamaları reddediyor.

Jüri, İran, Türkiye ve Makedonya vatandaşı Rıza Sarraf’ın savcılıkla anlaşarak tanık konumuna geçmesinin ardından davanın tek sanığı olarak kalan Atilla hakkında üç gün boyunca istişarelerde bulunmuş, ancak karara varamamıştı. Jüri üyelerinin oybirliğiyle karara varamaması halinde, davanın düşmesinin gündeme gelebileceği belirtiliyor. Ancak, bu durumun Atilla’nın serbest bırakılacağı anlamına gelmeyeceği aktarılıyor. Yeni bir dava sürecinin başlatılması seçenekler arasında yer alıyor.

Hâkim Richard Berman dün, “hatalı yargılama yapıldığı gerekçesiyle davanın düşürülmesi” talebinde bulunan Atilla’nın avukatlarına olumsuz yanıt vermişti.

Berman, Atilla’nın “tamamen adil ve şeffaf bir şekilde” yargılandığını belirterek, avukatların talebini reddetmiş ve davanın düşürülmesi durumunun, mümkün oldukça kaçınılması gereken “aşırı” bir

DETAYLAR AZ SONRA…

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA