Alucra Demirözü Köyü

Mehmetçik Afrin’de gece devriyesinde

Mehmetçik Afrin’de gece devriyesinde
Bu haber 22 Mart 2018 - 11:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin merkezinin teröristlerden temizlemesinin ardından halkın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik tedbirleri artırıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından hudutlar ile bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak, Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ mensuplarını etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını terör örgütü üyelerinin baskı ve zulmünden kurtarmak amacıyla 20 Ocak Cumartesi günü saat 17.00’de başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı” sürüyor.

Mehmetçik Afrin’de gece devriyesinde ViDEO

Türkiye’nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararlarıyla BM sözleşmesinin 51’inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde devam eden harekatta Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygı gösteriliyor.

Mehmetçik Afrin'de gece devriyesinde

Mehmetçik Afrin’de gece devriyesinde – FOTO GALERİ

HALKI KORUMAK İÇİN DEVRİYE GÖREVİNDELER

Mehmetçik, Afrin merkezini teröristlerden temizlemesinin ardından halkın can ve mal güvenliğinin korunmasına yönelik tedbirleri de artırdı. Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları, ilçe merkezinde gece devriye görevine başladı.

Mehmetçik Afrin'de gece devriyesinde

“BİZLER BURAYA ONLARI KORUMAK İÇİN GELDİK”

Devriye görevi öncesi komandolara hitap eden birliğin komutanı, “Arkadaşlar, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden temizlenen Afrin halkının canları, malları, namusu bize emanettir. Bizler buraya onları korumak için geldik. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diye konuştu.

Devriye görevindeki Mehmetçik’e halk, evlerinin balkonlarından sevgi gösterilerinde bulundu.

Mehmetçik Afrin'de gece devriyesinde

ÖSO DA GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK İÇİN GÖREV BAŞINDA

Zırhlı araçlarla ve yaya yapılan devriye faaliyetlerinin yanı sıra Özgür Suriye Ordusu’na bağlı kuvvetler de ilçe merkezinin çeşitli noktalarında kurdukları kontrol noktaları ile asayişi sağlıyor.

Mehmetçik Afrin'de gece devriyesinde

İlçe girişlerinde oluşturulan kontrol noktalarında ise Afrin halkı dışındakilerin merkeze girmelerine izin verilmiyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA