Alucra Demirözü Köyü

Mor soğan ve sütü karıştırırsanız…

Mor soğan ve sütü karıştırırsanız…
Bu haber 03 Ağustos 2017 - 16:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Mor soğan ve sütü karıştırırsanız…

Soğan eski çağlardan beri gıda olarak kullanılan şifalı bir bitkidir. Soğanın halk hekimliğinde kullanılması binlerce yıllık tecrübeye dayanır. Soğanın birçok hastalıklara karşı kullanılması ihtiva ettiği bazı etkili maddelerden ileri gelmektedir.

1/10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Mor Soğan ve Süt Karışımı Mucizesi
Mor soğan süt karışımı tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir. Şeker hastalığına karşı mor soğan yemek oldukça önemli ve etikilidir.

2 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Vücuttaki kesikler ve yanık yaralarının üzerine mor soğan suyu sürmek, mikropları öldürmesi açısından önemli ve etkilidir. Safra kesesi salgısını arttırı özelliğe sahiptir ki bu da safra kesesinde taş oluşumunu büyük oranda önler. Ayak ve el tırnaklarınız çabuk kırılıyor ise tırnaklarınızı mor soğan suyu ile ovun.

3 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Şifa Kaynağı Mor Soğan 
Ayaklarda, ellerde, bacaklarda, karında ve göğüste şişmelere karşı soğan suyu içmek etkili bir yöntemdir. Günde 3 kez yemekten önce 1 yemek kaşığı soğan suyu için.

4 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Burun kanamasını durdurmak için mor soğan kullanılır. Kanı durdurmak için mor soğanı ikiye kesin ve yarısını burnun ön kısmına bağlayın. Soğan yumrusunu oluşturan yaprakları haşlayıp çıbanın üzerine koyun. Çıbanı olgunlaştırmak için etkili bir yöntemdir. İdrar yollarınızda ağrı var ise mor soğan çok etkilidir. Mor soğanı kesin hafifçe ısıtın. Ağrıyan yerin üzerine koyun. Ağrının azaldığını göreceksiniz.

5 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Dizanteri veya bağırsak iltihaplarını önlemek için çiğ yumurta sarısı, taze tereyağı, iyice ezilmiş kimyon tohumu ve fazla miktarda soğan suyu karıştırılıp günde üç kez birer yemek kaşığı yenilir. Nasırları ortadan kaldırmada etkilidir. Sirkenin içerisinde mor soğanı kaynatın ve mor soğanı nasırlı bölgeye bağlayın. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın ve farkı görün.
6 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Bunların dışında soğanın vücuttaki zehirli maddeleri yok etme, hazmı kolaylaştırma,idrar sökücü kramp çözme gribi önleme ameliyattan sonraki hissizliği giderme gibi daha birçok etkileri de vardır. Bugün başta sarı mor ve kahverengi olmak üzere çok değişik soğan çeşitleri vardır. Hepsinin hastalıklara karşı tedavi özelliği hemen hemen aynıdır. Soğan bazıları tarafından kokusu sebebiyle sevilmemektedir. Ağızdaki soğan kokusunu gidermek için maydanoz veya kahve çiğnemeli elma veya bal yemelidir.

7 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Soğandan istenen faydayı elde edebilmek için doğru kullanılması gerekir. Mesela soğan hiçbir zaman kullanılma vaktinden önce soyulmamalı veya küçük parçalara ayrılmamalıdır. Nitekim soyulan ve kesilen soğanların hava ile temas ettiğinde ihtiva ettiği birtakım tedavi edici maddeleri kaybolmaktadır

8 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Soğanın doğrandıktan yarım saat sonra içerisinde bazı ayrışmalar meydana geldiği tesbit edilmiştir. ekşimesine ve karın ağrılarına sebep olmaktadır. Salatalara soğan ilavesi tavsiye edilmektedir.

9 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları
Sos içerisindeki soğanın hazmı ise çok zordur. Soğan hiçbir zaman sarımsağın yanında yenmemelidir. Aksi takdirde bağırsaklarda mayalanma sonucunda ağrı yapar. Acı soğanların acılığını hissedip gözlerinizin yaşarmaması için çok keskin bıçakla kesilmesi gerekir.

10 /10 Mor soğan ve süt karışımının faydaları

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA