Alucra Demirözü Köyü

Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karalıktakaldı

Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karalıktakaldı
Bu haber 21 Mart 2018 - 8:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Adana’da bir sitede kentsel dönüşüm sürecinde müteahhitle anlaşıp dairelerini veren kişilerin binanın riskli olduğuna dair karot raporu alması sonucunda, binanın elektriği kesildi.

Merkez Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı üzerinde bulunan iki bloklu sitenin kentsel dönüşüm sürecinde müteahhitle uzlaşma sağlayamayan site sakinleri, evlerinde oturdukları halde elektrikleri kesildiği için mağdur olduklarını dile getirdiler.

ELEKTRİKLER KESİLDİ

Apartman sakinleri adına seslenen 47 yaşındaki apartman yöneticisi Neşet Gültekin, ”Kentsel dönüşümde müteahhit uzlaşması olmaksızın, kat maliklerinin bir kısmının taraflı sözleşmelerle karot aldırması ve binamızın riskli tespiti sonrası ve idari süreç sonrasında bugün herhangi bir bildirim yapılmaksızın elektriğimiz kesildi.” dedi.

Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karalıktakaldı

Sitelerinde bulunan iki apartmandan birinin elektriğini kesildiği ifade eden Gültekin, ”Birkaç gün içerisinde muhtemelen diğer binamızın elektriği kesilecek. Bu binalarda yaşlı, hasta, kanser hastası olup dolabında ilacı olduğu düşünülmeksizin, oksijen tüpüne bağlı bir hasta var mı düşünülmeksizin ansızın elektriğimiz kesildi. Bu bir insani suç, insanı kabahat.” ifadelerini kaydetti.

KENTSEL DÖNÜŞÜM SUİSTİMAL EDİLİYOR

Gültekin kentsel dönüşümün güzel bir yasa olduğu vurgularken, ”Kentsel dönüşüm yasa olarak güzel bir yasa ancak suiistimal edilen bir yasa, rantsal dönüşüme döndürüldü. Hepimiz mağduruz, devletten ve bu yasayı çıkaranlardan bu konu hakkında hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Sorumuzun bir anca çözülmesini talep ediyoruz.” dedi.

Son olarak Gültekin, ”İki binada 60 paydaşız, 3 tanesi iş yeri, 57’si mesken. 57 mesken içerisinde 15 daire boşaltılırken, geri kalanı sakinlerimiz yaşamlarını devam ettiriyor. Boşaltılan dairelerde ise kapıları, pençeleri sökülmüş bir halde. Virane hale getirilmiş metruk bina haline dönüştürülmeye çalışıyor. Kentsel dönüşümde müteahhit’in rantı işin içine girince komşu hukukumuzu da bitirdiler.” sözlerini kaydetti.

Müteahhitle anlaşamayan apartman sakinleri karalıktakaldı

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA