Alucra Demirözü Köyü

Narlıdere metrosu için 15 firma yarıştı

Narlıdere metrosu için 15 firma yarıştı
Bu haber 10 Ocak 2018 - 10:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmir’de 7 istasyonun yer alacağı F.Altay- Narlıdere Metrosu için 15 firma teklif verdi. İkinci oturum önümüzdeki günlerde yapılacak.

7.2 kilometrelik F.Altay- Narlıdere Metro hattının yapımı için düzenlenen ihalenin birinci aşaması tamamlandı. İhalede Çin, Rusya, İtalya, Hollanda ve Kazakistan’dan 15 firma teklif sundu.

İKİNCİ OTURUM ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE YAPILACAK

Pek çok firmanın konsorsiyum olarak katıldığı ihalenin önümüzdeki günlerde ikinci oturumu da gerçekleşecek ve kazanan firma belli olacak.

Narlıdere metrosu için 15 firma yarıştı

DERİN TÜNELLE GEÇİLECEK

İzmir Belediyesi, 7.2 kilometre uzunluğunda ve 7 istasyondan oluşacak metro hattı için Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile kredi sözleşmesini imzalamıştı. Gerekli prosedürleri tamamlanan proje için uluslararası ihale ilanı vermişti.

Narlıdere metrosu için 15 firma yarıştı

İHALEDEN SONRA YAPIMINA HEMEN BAŞLANACAK

İki aşamalı ihalenin ilk aşamasında teknik teklifler sunulurken gerekli değerlendirmenin ardından ikinci aşamaya geçilerek mali teklifler alınacak.

İhale aşamasının tamamlanmasının ardından hattın yapımına başlanılması hedefleniyor.

Narlıdere metrosu için 15 firma yarıştı

HAT DERİN TÜNELLE GEÇİLECEK

Yedi istasyondan oluşan F.Altay-Narlıdere hattında Balçova, Çağdaş, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastane, Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), Narlıdere, Siteler ve Kaymakamlık istasyonları yer alıyor. İnşaat çalışmaları sırasında günlük yaşamın olumsuz etkilenmemesi için hat derin tünelle geçilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA