Alucra Demirözü Köyü

NATO IŞİD ile mücadele için sahaya iniyor

NATO IŞİD ile mücadele için sahaya iniyor
Bu haber 21 Haziran 2016 - 16:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Düşünce kuruluşu Yeni Amerikan Güvenliği Merkezi’nin yıllık konferansında konuşan Carter,IŞİD’e karşı yürütülen uluslararası kampanya hakkında bilgi vererek, NATO’nun da örgütle mücadele çabalarına kısa süre içinde daha fazla katkı sunacağını söyledi.

”SAHAYA İNİP SAVAŞI BİTİRECEK”

Carter, “NATO ittifak olarak sahaya inip IŞİD karşıtı kampanyada yakın gelecekte daha doğrudan bir rol üstelenecek. İlk önce AWACS’larla katkı sunacak. Savaşı bitirmek için çabalayacak. Ürdün’den ziyade Irak içerisinde eğitim verecek ve Irak’ın savunma kapasitesinin inşasına yardım edecek”dedi.

NATO’nun, Avrupa’nın karşı karşıya olduğu göçmen ve sığınmacı krizindeki gayretlerine değinen Carter, ittifakın Ege Denizi’nde insan kaçakçılığını önlemek ve sığınmacı akınının kontrol altına alınması için yürüttüğü çabalara ABD’nin de gönderdiği USNS Grapple gemisiyle destek vereceğini ifade etti.

SAVUNMA BAKANLARI TOPLANACAK

Ashton Carter, IŞİD’e karşı mücadele kapsamında uluslararası koalisyonda yer alan ülkelerin savunma bakanlarıyla gelecek ay başkent Washington’da bir araya gelecekleri bilgisini verdi. Carter, toplantıda Irak ve Suriye’deki mücadeleye ilişkin atılacak adımların ele alınacağını dile getirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA