Alucra Demirözü Köyü

Obama’nın sözcüsünden skandal Türkiye açıklaması.

Obama’nın sözcüsünden skandal Türkiye açıklaması.
Bu haber 29 Ağustos 2016 - 14:50 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Obama’nın sözcüsünden skandal Türkiye açıklaması.

OBAMA'NIN SÖZCÜSÜNDEN SKANDAL TÜRKİYE AÇIKLAMASI

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, “YPG Fırat doğusuna çekiliyor” demişti ama…

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, YPG’nin Fırat’ın doğusuna çekilmesi sözünü vermesine rağmen terör örgütü çekilmek yerine Munbiç’e daha fazla yığınak yapmaya başladı. Türk tanklarına saldırıp bir askerimiz şehit etti. Tüm bu gelişmelere rağmen ABD Başkanı Barack Obama’nın DAEŞ ile mücadeleden sorumlu temsilcisi Brett McGurk, Cerablus’un güneyinde Türkiye ile PYD/YPG arasında gerçekleştiği bildirilen çatışmaların kabul edilebilir olmadığını ve hemen durması gerektiğini belirterek skandal bir açıklama yaptı.

Reuters’te yer alan habere göre; McGurk sosyal medya sitesi Twitter’da yer alan ve ABD Savunma Bakanlığı’na dayandırdığı açıklamasında, “Hava saldırıları ve Cerablus’un güneyinde Türk güçleri ile PYD/YPG’YE bağlı birimler… arasındaki çatışmalar hakkındaki haberleri izliyoruz. DAEŞ’in bulunmadığı bu alanlardaki çatışmalar kesinlikle kabul edilebilir değil ve yoğun endişe yaratıyor” dedi.

Çatışmalarla ABD’nin ilişkisi olmadığını ve çatışmaların ABD güçlerinin koordinasyonunda olmadığını belirten McGurk, çatışmaların ABD tarafından desteklenmediğini de belirtti.

McGurk, ABD’nin DAEŞ’e karşı mücadeleye odaklanılması için çalışıldığını ifade ederek, “Tüm silahlı aktörlere çatışmayı durdurmaları, tırmanmanın önüne geçmek için gereken önlemleri almaları ve iletişim kanallarını açık tutumları çağrısında bulunuyoruz” dedi.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA