Alucra Demirözü Köyü

Öğrencilere vur emri

Öğrencilere vur emri
Bu haber 07 Ağustos 2017 - 12:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Öğrencilere vur emri

ÖĞRENCİLERE VUR EMRİ

15 Temmuz akşamı halkın üzerine kurşun yağdıran askeri öğrenciler hakkında FETÖ imamından itiraf geldi. Öğrencilerin ‘Viber’ üzerinden gelen “Darbe başlamıştır, direneni ezin” emriyle hareket ettikleri belirlendi.

Temmuz hain darbe girişiminde subayların ‘haberimiz yoktu’ iddiasını çökerten itiraf FETÖ imamından geldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki (KKK) FETÖ yapılanmasına ilişkin 71 şüpheli hakkında düzenlediği iddianamede, mahrem hizmetler biriminde görev aldığını anlatan K.Y kodlu imamı, şok itiraflarıyla örgütün KKK’ndaki yapısıyla ilgili önemli bilgiler verdi. K.Y, “Boğaz köprüsünün kapatıldığı, uçakların uçmaya başladığı sıralarda ‘Adi” kod adlı temsilci ‘Viber’dan ‘darbe başlamıştır, öğrencileri cep telefonundan arayın, direnenleri ezsinler’ diye mesaj attı” ifadesiyle, gözü dönmüş hainlerin neler yapabileceklerini ortaya koydu.

BİLGİ VE BELGE TAKİBİ
Lise sırasında tanıştığı FETÖ’de üniversite için geldiği Ankara’da da mahrem hizmetler biriminde “Emre” kod adıyla görev alıp, örgütün KKK yapılanmasında birim sorumlusunun hemen altında yer alacak şekilde yapı içinde yükselen K.Y.(41),Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı KKK döneminde de dinlemek istediklerini, ancak bu işi yapabilecek örgüt mensubu güvenilir bir subay bulamadıkları için yapamadıklarını belirtirken, bunun yerine, Akar’ın o dönem Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan ve her ikisi de darbe girişiminde aktif rol alan Albay Nuh Altınsoy ve Genel Sekreteri Ramazan Gözel’den haftalık olarak komutana gelen bilgi ve belgeler ile konuklar hakkında bilgi aldıklarını kaydetti. Örgütün KKK yapılanmasına ilişkin önemli bilgiler veren K.Y.’nin ifadesindeki şok itiraflar özetle şu şekilde:

ABD’DE DE İLGİLENDİM
1998 yılında üniversiteyi bitirdim. 2000 yılında bir bankada uzman yardımcısı unvanıyla işe başladım. 2000 yılı Aralık ayında Devlet Planlama Teşkilatı’na geçiş yaptım. 2002 yılına kadar mahrem hizmetlerde subayların abisi ‘öğretmen’ olarak çalıştım. Daha sonra ise tank, muhabere ve personel sınıfı öğrencilerden sorumlu müdür yardımcısı (öğretmenlerin bağlı olduğu örgüt abisi) oldum. 2005’te ABD’ye yüksek lisans yapmaya gittim,

2 yıl kaldım. Türkiye’den giden master yapan askeri öğrencilerle görüşmelere devam ettim. Gülen’le iki defa görüştüm. Görüşmeyi Süleyman B. ayarladı. Sorumlu olduğumuz subaylar, çalıştıkları yerlerle ilgili haber getiriyorlardı. Hangi birimle ilgileneceğini müdür belirliyordu. 2007-2012 döneminde kısa bir süre müdürlüğümü ‘Celil’ kod isimli şahıs yaptı. Daha sonra ‘Hamit’ kod adlı Ahmet Sakınan yaptı.

ÖĞRENCİLERE MESAJ
Öğretmenlerden aldığımız bilgileri rapor haline getirip dijital ortamda, kriptolu flash bellek içerisinde Ahmet Sakınan’a götürüyordum. Daha sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Şadan Sakınan’ın (FETÖ firarisi) kardeşi olduğunu anladım. Darbe teşebbüsünü televizyondan öğrendim. Öncesinde haberim yoktu. Başlangıçta ordu içinde bir kanadın bu işe kalkıştığını düşündüm. Boğaz köprüsünün kapatıldığı, uçakların uçmaya başladığı sıralarda ‘Adil’ kod adlı temsilci ‘Viber’dan ‘darbe başlamıştır, öğrencileri cep telefonundan arayın, direnenleri ezsinler’ diye mesaj attı. Bu mesaj tüm müdürlere çekilen genel bir mesajdı. Sabaha doğru aynı şekilde bir mesaj daha göndererek, Cumhurbaşkanı’nın Almanya’ya kaçtığını yazdı…

2007’DEN SONRA ARTTI
K.Y itirafında, “2007 yılında Amerika’dan döndüm. ‘Celil’ kod adlı kişiyle görüşmeye başladım. Müdür yardımcılığına devam ettim. Bu dönemde Kara Kuvvetleri Komutanlığı Karargahıyla muhatap olmaya başladım. 2014 yılı Nisan ayına kadar burasıyla ilgilendim. 2007-2012 yılları arasında müdür yardımcısı konumundaydım. Altımda öğretmenler bulunuyordu. Öğretmenlere genelde Teğmen, Üsteğmen, Yüzbaşı, Binbaşı rütbesindeki öğrenciler bağlıydı. O tarihlerde öğrenci sayısı yavaş yavaş artmaya başladı” dedi.

AKAR’I DİNLEYECEKTİK 
Kara Kuvvetleri Komutanının özel kaleminde görevli öğrenci subay, sürekli ona gelip gidenleri rapor ediyordu. Fakat Komutanın görüştüğü kişilerle görüşme içeriğini bilmiyorduk. Zaman zaman temsilci Hamit isimli abiden (Ahmet S.) komutanın dinlenmesi yönünde talepler geliyordu. O dönem müdür yardımcısı arkadaşlar, bunu ilgili öğrenci subaylarla görüştük. Bu işi yapacak güvenilir kapasitede birisi bulunamadı. Bu nedenle benim dönemimde Kara Kuvvetleri Komutanı dinlenmedi. O dönem Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar idi. Belge taşımak riskli olduğu için belge getirmiyorlardı. Onlardan aldığımız bilgilerle işleyişten haberdar oluyorduk.

ADİL ÖKSÜZ’ÜN KOD ADI ‘NAMIK’
“2015 Eylül ayında birlikte çalışmak üzere aynı konumda ‘BEY’ olarak ‘Serhat’ kod adlı şahıs görevlendirildi. ‘BEY’ Belge Enfermasyon Yöneticisi (örgüt mensubu subaylardan gelen bilgileri üst sorumlulara iletin kişi) konumundaki müdür için kullanılan kısaltmaydı. 2016 Mart-Nisan aylarında o temsilcilikten ayrıldım. ‘2016 yılı Ocak ayında TSK’daki birimlerin içerisinde yer alan birçok temsilci değiştirildi. Rıfat yurtdışına gitti. Aynı şekilde temsilcilerle birlikte birim abileri de değişti. Öncesinde birim abisi ‘Ümit’ kod adlı şahısken 2016 Ocak’ta Kara Kuvvetleri Komutanlığı birim abisi ‘Namık’ kod adlı kişi oldu. Basından takip ettiğim kadarıyla ‘Namık’ kod adlı şahıs Akıncı Üssü’nde yakalanıp serbest bırakıldıktan sonra kaçan Adil Öksüz olduğunu tahmin ediyorum. Ayrıca ‘Namık’ kod adlı şahsın ‘maviler’in (havacılar) de abisi olduğunu duydum.”

Star

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA