Alucra Demirözü Köyü

Ölüme terk edilen Afrinli kadını Türk askeri kurtardı

Ölüme terk edilen Afrinli kadını Türk askeri kurtardı
Bu haber 29 Ocak 2018 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türk askeri, Zeytin Dalı Harekatı’nda PYD/PKK unsurlarından arındırılan bir köyde terör örgütlerince ölüme terk edilmiş engelli kadını kurtararak Türkiye’ye getirdi.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile yürütülen operasyonlarda TSK’ya ait birlikler Hatay sınırı karşısında Afrin’in batısındaki operasyonda El Hamam köyünü teröristlerden temizledi.

ÖLÜME TERK EDİLMİŞ HALDE BULUNDU

Köydeki evlerde gece arama-tarama yapan askerler, bir evde ölüme terk edilmiş engelli kadına rastladı.

Afrinli kadın, bölgede hazır bekleyen Sağlık Bakanlığına ait zırhlı ambulansla alınarak sınır hattına kurulan UMKE ilk yardım çadırına getirildi.

Ölüme terk edilen Afrinli kadını Türk askeri kurtardı

Bitkin halde bulunan ve kimlik bilgilerine ulaşılamayan engelli kadın, burada sağlık ekiplerince tepeden tırnağa genel sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Kırıkhan Devlet Hastanesine sevk edildi.

“GEREKEN HASSASİYET GÖSTERİLİYOR”

UMKE çadırında kadının durumu hakkında sağlık personelinden bilgi alan Kumlu Kaymakamı Adnan Karaosmanoğlu, operasyon kapsamında sadece askeri anlamda değil, sivil ve sosyal anlamda da gereken hassasiyetin gösterildiğini vurguladı.

“ZIRHLI AMBULANSLA TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ”

Harekatın birçok noktada devam ettiğini hatırlatan Karaosmanoğlu, “Askerimiz, kadını Türkiye sınırının hemen karşısında bulunan El Hamam köyünde PYD unsurlarınca ölüme terk edilmiş yalnız bırakılmış şekilde buldu. Ama Türk askerimiz tarihimiz boyunca olduğu gibi hassasiyet göstererek kadını zırhlı ambulansla Türkiye’ye getirdi. Valimizin de talimatlarıyla buradaki UMKE çadırımız da ilk tedavisi gerçekleştirildi. Bakımı Türkiye Cumhuriyetince üstlenilmek üzere Kırıkhan Devlet Hastanemizde devam ettirilecek.” sözlerine yer verdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA