Alucra Demirözü Köyü

Sağanak yağış Muğla’da seraları olumsuz etkiledi

Sağanak yağış Muğla’da seraları olumsuz etkiledi
Bu haber 30 Aralık 2017 - 16:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Muğla akşam saatlerinde başlayan sağanak yağış, çok sayıda sera ve tarım arazisini sular altında bıraktı.

Muğla’nın Fethiye ilçesinde gece boyunca devam eden sağanak yağış, sera ve tarım arazilerini olumsuz etkiledi. Vatandaşlar tıkanan su kanallarını kendi imkanlarını açmaya çalışırken, kabak ve domates seralarını su bastı.

Sağanak yağış Muğla'da seraları olumsuz etkiledi

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) ekipleri ise iş makineleriyle su giderlerini açmak için çalışma başlattı.

Sağanak yağış Muğla'da seraları olumsuz etkiledi

“HER YIL AYNI SORUNU YAŞIYORUZ”

Karagedik Mahalle Muhtarı Niyazi Canözü, yaptığı açıklamada, kanalların ucunun kapalı olduğunu, yetkililere başvurmasına rağmen herhangi bir çalışma yapılmadığını bu su baskınlarının her yıl yaşandığını belirtti. Muhtar Canözü, “5 yıldır bu soruna çözüm bulunamadı. Bir vatandaşın tapulu yerine girilemediği için şiddetli yağışta mahallemizdeki çiftçimiz zarar görüyor. Yetkililerden yardım bekliyoruz.” dedi.

Sağanak yağış Muğla'da seraları olumsuz etkiledi

Serasını su basan Bayram Çaldır, “Her yıl aynı sorunları yaşıyoruz. Yılda yaklaşık 10 bin lira masraf ettiğimiz seralarda her yıl aynı sorunu yaşayoruz. Seralara su bastığı için yaklaşık 30 bin lira zararımız var. Yetkililer artık bize yardımcı olsunlar.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA