Alucra Demirözü Köyü

Şebinkarahisar-Suşehri Yolu Nezaman Yapılacak?

Şebinkarahisar-Suşehri Yolu Nezaman Yapılacak?
Bu haber 04 Ocak 2018 - 10:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Şebinkarahisar – Suşehri arasında 29 kilometrelik yol yağım ihalesinin
ilk yapıldığı günden bu güne kadar 1 yıl, 7 ay geçti.

Yapılan itirazlar ihalenin sonuçlanmasını geciktirdi, ancak geçtiğimiz yaz aylarında ihaleyi alan firmanın kesinleşmesinden sonra sözleşme dahi imzalanmasına rağmen henüz yol çalışmalarına başlanılmadı.

Şebinkarahisar – Suşehri yolundaki 29 kilometrelik “yol genişletme” çalışmalarına başlanılmadı.

İlk ihalesi 1 yıl, 7 ay önce 6 Haziran 2016 tarihinde yapılan Şebinkarahisar – Suşehri yolundaki 29 kilometrelik “genişletme” çalışmalarına ihale sonucuna yapılan itirazlar nedeniyle gecikmesine neden olmuştu. Ancak yaşanan bu gecikmenin 1.5 yılı aşması tepki çekmesine neden oluyor.

Daha önce yolun belirli kısımlarında başlayan yol genişletme çalışmaları da oldukça uzun sürmüş vatandaşların tepkisini çekmişti. Yol yapımının uzun sürmesinden sonra, şimdi 29 km´lik kısımda yapılacak Toprak İşleri, Sanat Yapıları ve Üstyapı İşlerinin ihalesinin yaz aylarında sonuçlanmasına rağmen yapımına başlanılmaması tepkilere neden oluyor.

İlk olarak 6 Haziran 2016 yılında ihaleye çıkan Şebinkarahisar – Suşehri yolundaki 29 kilometrelik kısmında, yapılan itirazlar ihalenin sonuçlanmasının gecikmesine neden olmuştu. Yaşanan bu gecikmelerin ardından  Ağustos ayında ihaleyi alan firmayla  Karayolları arasında sözleşme imzalanmasına rağmen aradan geçen sürede yolda herhangi bir çalışma yapılmamasıyla “Daha neyi bekliyorlar” sorularına neden oldu.

Yapılan ihalede, sözleşmenin süresi 21.08.2017 tarihinde başlayıp, 22.07.2019 tarihinde tamamlanması olarak belirtilirken, Denizler Grup ile Hi-Ka İnşaat firmalarının iş ortaklığında yapılacak olan 29 km´lik yolda çalışmaların ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Şebinkarahisar – Suşehri arasındaki yolun yapımı gibi ihalesi de yılan hikayesine dönerken, uzun yıllar süreceği tahmin ediliyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA