Alucra Demirözü Köyü

Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK’te

Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi YÖK’te
Bu haber 04 Ocak 2018 - 11:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Giresun Üniversitesi “Basın Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı” Piraziz’de yapıldı.

Giresun merkez ve ilçelerindeki basın mensuplarının katıldığı toplantıda, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, son bir yıl içerisinde üniversite olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesine Çok Yakın

Üniversite ile ilgili genel bilgileri aktardıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Rektör Coşkun, Şebinkarahisar Anadolu Ajansı ve Şebinmedya haber Muhabiri Gülsen Akyol Mutlu ‘nun Şebinkarahisar MYO, Öğrenci kayıtlarındaki azalmayı ve diğer sorunlarını sordu, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun cevapladı.

Prof. Dr. Cevdet Coşkun açılamasında şöyle dedi. “Bulunduğu yer ve konum bakımından Şebinkarahisar Meslek Yüksek Okulu, Giresun Üniversitemizin Kampusu’ndan çok daha büyük ve güzel bir yerde. Şebinkarahisar geçmişinde vilayet olan bir ilçemiz. Hala vilayet olma talebi olduğunu biliyoruz. Çok güçlü bir lobisi var. Okul binalarının yapılmasında olduğu gibi, ihtiyaçlarını da tek bir ağızdan hareket ederek gideriyorlar. Bunu takdir etmemek mümkün değil. Meslek Yüksek Okulundaki kan kaybına gelince, bu sorun Türkiye genelinde bazı bölümlerin doluluk oranlarının düşmesinden kaynaklanmaktadır. Bu sadece Şebinkarahisar’la ilgili bir konu değil. Ancak bunu telafi etmek, Şebinkarahisar’a yeni bir fakülte kurulması için üniversite senatomuzdan bir karar alarak bunu senatodan geçirdik. Sadece YÖK’te onay bekliyor. Onay çıktığında Şebinkarahisar Veterinerlik Fakültesi’ni açarak öğrenci açığını telafi edeceğiz. Biz Şebinkarahisar’ı Eğitim merkezi haline getirmek için gayret ediyoruz. Bu konuyu Şebinkarahisar’ın tüm kurumları ile paylaştık. Siyasi kanaldan ve diğer yollardan bu işin takibindeyiz” diyerek sözlerini tamamladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA