Alucra Demirözü Köyü

Şehit polis Fethi Sekin’i babası anlattı

Şehit polis Fethi Sekin’i babası anlattı
Bu haber 05 Ocak 2018 - 9:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir yıl önce İzmir’de PKK’lı teröristlerin hain saldırısında kahramanca çarpışarak şehit düşen Fethi Sekin’i babası anlattı.

Şehit olan oğlu Fethi Sekin’in, 15 Temmuz şehidi Ömer Halis Demir’i örnek aldığını söyleyen baba Sekin, “Bu gurur, tüm Türkiye’nin gururudur” ifadelerini kullandı.

Polislerle sohbet eden baba Sekin, bir süre önce kurşun geçirmez olarak yeniden inşa edilen polis noktasının duvarında asılı oğlunun fotoğrafının yanında hatıra fotoğrafı çektirdi.

Şehit polis Fethi Sekin’i babası anlattı

“İNEĞİMİ SATIP OĞLUMU POLİS OKULUNA GÖNDERDİM”

Mehmet Zeki Sekin, oğlunun şehit olduğu haberini Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesinde ameliyathaneden servise çıktığı anda öğrendiğini, bir yıldır acısının hiç dinmediğini söyledi.

Küçük yaşlardan bu yana insanlara iyilik yapmayı çok seven oğlunun Samsun’da bulunan polis okulunu kazandığı gün yaşadığı sevinci hatırladığını anlatan Sekin, oğlunu okula gönderebilmek için ineğini satıp parasını ona verdiğini anlattı.

ÖMER HALİSDEMİR’İ ÖRNEK ALIYORDU

Şehit polisin sırasıyla Kilis, Bingöl ve İzmir’de görev yaptığını dile getiren baba Sekin, “Benim Fethim çok kahramandı, korku nedir bilmezdi. 15 Temmuz’dan sonra bana, ‘Allah’ım Ömer Halisdemir gibi bana da bir şehitlik nasip etsin’ dedi. O da nasip etti. Halisdemir’i kendisine örnek almıştı.” dedi.

Şehit polis Fethi Sekin’i babası anlattı

“KATLİAMI DİKKATİ ÖNLEDİ”

Kahraman polis oğlu ile en son şehit olmadan bir hafta önce İzmir’de görüştüklerini dile getiren Sekin, oğlunun saldırıdan bir süre önce terör saldırısı riski nedeniyle yedek şarjör aldığını ancak saldırı sırasında güvenlik kulübesinde bıraktığını kaydetti.

Mermisi bitene kadar çatışan oğlunun yedek şarjörünü almak için koştuğu sırada şehit olduğuna dikkati çeken Mehmet Zeki Sekin, “Onun dikkati bu katliamı önledi. Dikkatsiz olsaydı bu katliamı önleyemezdi.” diye konuştu.

Şehit polis Fethi Sekin’i babası anlattı

“KAHRAMANCA MÜDAHALE ETTİ”

Oğlunun teröristlerle çatıştığı anlara ilişkin görüntüleri tekrar tekrar izlediğini anlatan Sekin, şöyle konuştu:

“Kahramanca müdahale etti. Bir teröristi vurduktan sonra mermisi bitiyor, şarjörünü almaya gidince yetişemiyor. Jandarma arabasının ardında bir terörist daha vardı, onu sanki göremiyor, görse arkadan çullanırdı. Jandarma aracındaki asker kaçmaya çalışıyor, birkaç kez kapıyı açıyor kaçmaya çalışıyor, kaçamıyor. Onun hayatta olması benim Fethimin sayesindedir.”

Oğlunun şehit olduğu günden bu yana davet edildiği her yerde onun vatan sevgisini anlattığını, gururla “vatan sağ olsun” dediğini aktaran baba Sekin, evladının Elazığ’daki şehitliğine gidince insanların ona olan sevgilerine bir kez daha şahitlik ettiğine işaret etti.

NEREYE GİDERSEM, KAHRAMANIN BABASI DİYE KARŞILANIYORUM

Mehmet Zeki Sekin, “Şehit babası olarak ben şehidimle gurur duyuyorum. Bu gurur, tüm Türkiye’nin gururudur. Benim Fethim Türkiye’nin kalbinde yaşıyor. Camisinde, öğretmenevinde, ormanında, hastanesinde, caddesinde ve sokağında ismi yaşatılıyor. Allah devlet büyüklerinden razı olsun, ismini ölümsüzleştirdiler. Tüm kapılar bana açıktır. Nereye gidersem gideyim, ‘kahramanın babası’ diye beni de ‘kahraman’ ilan ediyorlar.” şeklinde konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA