Alucra Demirözü Köyü

Şoke eden Balıklıgöl ilanı! İnternetten satışa çıkardı

Şoke eden Balıklıgöl ilanı! İnternetten satışa çıkardı
Bu haber 06 Nisan 2018 - 15:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.


Şanlıurfa’nın simgesi olan Balıklıgöl’deki Halil-ür Rahman Medresesi’nde hissesi olan Mustafa Nimetoğlu isimli vatandaş arsa payını satışa çıkardı. İnternet sitesi üzerinden verilen ilanda yüzde 9’luk hisseye 9 milyon TL fiyat biçildi


Şanlıurfa’nın simgesi olan ve dünyanın tek doğal akvaryumu olarak bilinen Balıklıgöl platosundaki 688,88 metrekarelik alanda inşa edilen Halil-ür Rahman Medresesi’nin mirasçılarından Mustafa Nimetoğlu (35), sahip olduğu yüzde 9’luk 62 metrekarelik hissesini, internet sitesinde ilanla ‘arsa’ adı altında 9 milyon liraya satılığa çıkardı. İlanda ‘Dünyevi değil, uhrevi değeri çok daha fazladır’ denilen satışı görenler şaşkınlığını gizleyemedi.

DHA’nın haberine göre; İstanbul’da yaşayan Mustafa Nimetoğlu, mirasçısı olduğu Şanlıurfa’nın tarihi mekanı olan Balıklıgölplatosundaki 688,88 metrekarelik alana kim tarafından ve ne zaman inşa edildiği bilinmeyen ‘L’ şeklindeki Halil-ür Rahman Medresesi’ndeki yüzde 9’luk olan 62 metrekare olan hissesini, ‘arsa’ adı altında satılığa çıkardı. Bir internet sitesine ilan veren Nimetoğlu, mirasçısı olduğu SİT alanı içerisinde yer alan hissesini, 9 milyon liraya satacağını duyurdu. İlanı görenlerin şaşkınlığını gizleyemediği ilandaki medresenin yüzde 9 hissesini elinde bulunduğunu belirten Nimetoğlu, fotoğraflarını ve tapusunu paylaştığı alan ile ilgili şunları yazdı:

“İnşaat izni yoktur. Toplam Hisse; işaretli yapılar + suyun 4 metresini içermektedir. Dünyevi değil, uhrevi değeri çok daha fazladır.”

İstanbul’da yaşayan Nimetoğlu, ilana yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, ilan sonrası telefonlarının susmadığını ifade etti. Dolandırıcı olmadığını kaydeden Nimetoğlu, yapacakları satışta kesinlik manevi duyguları olan kişilere satış yapacaklarını söyledi.

AİLE FERTLERİNDEN SATIŞA TEPKİ

Şanlıurfa Balıklıgöl’deki hissesini satışa çıkardığını ilanla açıklayan Mustafa Nimetoğlu’na İstanbul’da yaşayan aynı ismi taşıyan akrabası eczacı Mustafa Nimetoğlu’ndan tepki geldi. Nimetoğlu, yeğeninin kendilerinden habersiz ilan verdiğini ve söz konusu hissenin izale-i şuyu (ortaklığın giderilmesi) durumunda olduğunu belirterek, “Kimseye söylemeden satış ilanı vermiş. Kararı mahkeme verecek. Burası dedelerimizden miras. Mahkeme karar verir, mahkeme kararı ile satılır. Kendisi ile bu konuyu konuşmadık bile” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA