Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç tutuklandı

Son dakika: Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç tutuklandı
Bu haber 05 Aralık 2019 - 15:55 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç tutuklandı

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 05.12.2019 Güncelleme Tarihi: 05.12.2019 
CEREN ÖZDEMİR'İN KATİLİ ÖZGÜR ARDUÇ TUTUKLANDI

Son dakika haberine göre Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, Ceren Özdemir cinayeti hakkında, “Dava süreçlerine müdahil olacağız. Amacımız katilin en ağır cezayı alması” dedi.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde, 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’i bıçaklı saldırı sonucu öldüren ve sorgusunda suçunu itiraf eden zanlı Özgür Arduç, Ordu İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından polis ekiplerince güvenlik önlemleri alınarak binadan çıkarıldı.Zanlı zırhlı araca bindirildiği sırada çevredeki vatandaşlar şüpheli Özgür Arduç’a tepki gösterdi.

KATİL TUTUKLANDI

İl Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerin ardından polis ekiplerince güvenlik önlemleri alınarak Ordu Adliyesi’ne gönderilen Arduç, savcılıktaki ifadesi tamamlandıktan sonra “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan tutuklanması istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi.Çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanan Arduç, adliyedeki son işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında Efirli F Tipi Kapalı Cezaevi’ne nakledilecek.

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI SELÇUK: AMACIMIZ EN AĞIR CEZAYI ALMASI

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuya ilişkin açıklamasında, “Dava süreçlerine müdahil olacağız. Amacımız katilin en ağır cezayı alması.” değerlendirmesinde bulundu.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINDAN AÇIKLAMA

Öte yandan, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akif Aktaş, yaptığı yazılı açıklamada, şüphelinin, kollukta müdafi huzuru ile alınan ifadesinde suçunu ikrar ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Şüpheliye, 2005 yılında işlemiş olduğu ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçu ve işlediği diğer suçlar nedeniyle toplam 23 yıl 79 ay 148 gün hapis cezası verilmiştir. 15 Ağustos 2005’ten itibaren bu cezası çeşitli ceza infaz kurumlarında aralıksız olarak infaz edilen hükümlü, Açık Ceza İnfaz Kurumlarına Ayrılma Yönetmeliği hükümleri uyarınca 28 Ekim 2019 tarihinde Ordu Açık Ceza İnfaz Kurumu’na alınmıştır.”

Aktaş, 5275 sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun’un 14. maddesinde nitelikleri belirtilen açık ceza infaz kurumlarının, firara karşı engelleri ve dış güvenlik görevlisi bulunmayan kurumlar olduğunu kaydederek, “Hükümlünün 1 Aralık 2019 günü saat 00.15 sularında kurumdan firar ettiği tespit edilmiş olup Cumhuriyet Başsavcılığımızca aynı gün hükümlü hakkında yakalama emri çıkarılmıştır. Cumhuriyet Başsavcılığımızca Ceren Özdemir’in öldürülmesi olayıyla ilgili soruşturmaya çok yönlü olarak titizlikle devam edilmekte olup gelişmelerle ilgili ayrıca bilgi verilecektir.” ifadesini kullandı.

Ceren Özdemir’in babası Yılmaz Özdemir A Haber’e konuştu | Olay nasıl gerçekleşti?

Üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Ceren Özdemir Ordu’da evinin önünde kalbinden bıçaklanarak vahşice öldürüldü. Ceren Özdemir’in acılı babası Yılmaz Özdemir A Haber muhabiri Mahmut Erdoğan’a konuştu. “Ceren çocukluğundan beri çok aktifti. 20 yılı başarılarla dolu. Konservatuar, çocukluğunda bale öğrencisiydi.” diye konuşan Baba Özdemir, “Güzel Sanatlar Fakültesi 3. Sınıf öğrencisiydi. Ayrıca fotoğraf ve kameramanlık bölümünü açık öğretimden okumaya başladı. Tiyatro yapıyordu. Piyano, keman çalıyordu.” ifadelerini kullandı.“BUGÜN BENİM KIZIM GİTTİ YARIN BAŞKALARININ KIZLARI GİTMESİN”

Baba Yılmaz Özdemir, “Kadın cinayetlerine bu yaşımıza kadar hep karşı durduk. En yakın zamanda özge kızımız gitti bugün benim kızım gitti yarın başkalarının kızları gitmesin. Buna bir önlem alınsın.” dedi.

OLAY NASIL GERÇEKLEŞTİ?

Ceren’in vahşice katledildiği olayın olduğu anla ilgili Baba Özdemir, “Kızım eve geliyor otomatik çalışmadığı için ablası anahtarı atıyor. Arkasından bir şahıs geliyor ve onu bıçaklıyor. Kızım eve çıkmayınca ablası aşağı iniyor. İlk müdahaleyi yapıyor ama çocuğum ablasının kucağında kalıyor.” diye konuştu.

Ceren Özdemir’in vahşice katledildiği apartmanı A Haber görüntüledi!

Ordu’da evinin önünde kalbinden bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir’in katili Özgür Arduç “canavarca hisle kasten öldürme” suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi. Ceren Özdemir’in vahşiye öldürüldüğü apartmanı A Haber muhabiri Mahmut Erdoğan görüntüledi.Olay Ordu’nun Altınordu ilçesi Zaferi Milli Mahallesi’nde meydana geldi. Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi olan, balerin Ceren Özdemir, antrenman sonrası geldiği evinin önünde, binanın giriş kapısını açmak için ablası Gizem Özdemir’i cep telefonundan arayarak, anahtarı pencereden atmasını istedi. Abla da pencereden anahtarı attı. Kapıyı açıp binaya giren Ceren Özdemir, arkasından içeri giren Özgür Arduç’un saldırısına uğrayarak öldürüldü.

İFADESİ KAN DONDURDU

Katil zanlısının ifadesinde kullandıkları sözler de kan dondurdu. Katil zanlısı Arduç ifadesinde Ceren’i öldürdükten sonra “Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım. Zıpkın almayı düşündüm. Ceren’i gözüme kestirdim, biraz takip ettim. Karşıma yaşlı adam çıktı, büfeye attım kendimi. Takip etmeye devam ettim, fırsat bulduduğumda öldürdüm.” ifadelerini kullandı.

Bakan Süleyman Soylu, Ceren Özdemir cinayeti hakkında konuştu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ordu’da
katledilen Ceren Özdemir cinayetine ilişkin “Bir cinayetle karşı karşıyayız bu tür cinayetlerim her biri ülkemizi derinden etkiliyor. Bunun izah edilebilir bir tarafı söz konusu değil. Cinayetin akabinde güvenlik güçlerimiz bir sonuç aldılar ama bu ölen kızımızı geri getirmedi. Soruşturma devam ediyor. Zanlı adliyeye sevk edildi. Zanlının söyledikleri ne kadar doğru neyi yansıtıyor sorulturma çerçevesinde ortaya çıkacak bir durumdur. Savcılık bunun nedeninin tam ne olduğunu ortaya koyacak. Daha önce tanışık olmadıkları ortada aşikar. Şu ana kadar yapılan tespitlerde tanışıkları söz konusu değil bu durumu tamamen tespit edip bu cinayetim neden ve ne için gerçekleştirdiğini kamuoyuna yansıtmış alacağız” dedi.

.

 

 

Ceren Özdemir’in katili adliyeye böyle sevk edildi!
Son dakika haberine göre; Ordu’da evinin önünde kalbinden bıçaklanarak öldürülen Ceren Özdemir’in katil zanlısı emniyetteki sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Ceren Özdemir’in katil zanlısının daha önce de bir çocuğu öldürüp firar ettiği ortaya çıktı!
Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür A.’nın daha önce de bir çocuğu öldürdüğü ortaya çıktı. Öte yandan Özgür A.’nın uyuşturucu kullanmak ve sokak ticareti yapmaktan da 1 yıl cezaevinde yattığı öğrenildi. Cezasını çektikten sonra beraat eden katil zanlısı Özgür A., daha sonra da bir kişiyi yaralayarak tekrardan cezaevine gönderildi. Açık cezaevine sevk edilen A.’nın, çarşı izninde firar ettiği belirtildi.

Son dakika: Ceren Özdemir’in katili suçunu itiraf etti
Ordu’da evinin önünde bıçaklanarak öldürülen Ordu Üniversitesi (ODÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir cinayetiyle ilgili Ordu Valisi Seddar Yavuz açıklamalarda bulundu. Yavuz, “Katil suçunu itiraf etti. Zanlının 12 suç kaydı var” dedi.
ORDU VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Ordu Valisi Seddar Yavuz açıklamalarda bulundu. Yavuz, “Katil suçunu itiraf etti. Zanlının 12 suç kaydı var” dedi.

14 YIL ÖNCE DE BİR ÇOCUĞU ÖLDÜRMÜŞ

Ceren Özdemir’in katil zanlısı Özgür A.’nın 14 yıl önce yine Ordu’da bir çocuğu öldürdüğü, 13 yıl boyunca kaçtığı, 2018 yılında da hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıktı.

Yakalanan Özgür A.’nın sabıka kaydının kabarık olduğu öğrenildi. Yakalanma anında 2 polis memurunu da bıçaklayarak, yaralayan Özgür A., 2005 yılında Ordu’da bir çocuğu öldürdü. Cinayetin ardından kaçan zanlı, firari olarak yargılandığı davada 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hakkındaki yakalama kararı doğrultunda her yerde aranan Özgür A., 2018 yılında hırsızlık yaparken suçüstü ele geçirildi.

Özgür A., cezasını çekmesi için tutuklanarak cezaaevine konuldu. Ancak Özgür A., 01.12.2019 tarihinde cezaevinden firar etti.

Ceren Özdemir’in katil zanlısının yakalandığı an
Ordu’da, evinin bulunduğu apartmanın girişinde bıçaklanarak, öldürülen Ceren Özdemir’in katıl zanlısı Özgür A. (35) polis tarafından saklandığı evde yakalandıktan sonra Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü anlara ilişkin görüntüler de ortaya cıktı. Çevredekiler zanlıyı linç etmeye kalkıştı.

Son dakika: Ceren Özdemir’in son anları kameraya böyle yansıdı
Ordu’da evinin önünde bıçaklanarak öldürülen Ordu Üniversitesi (ODÜ) Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir’in olaydan dakikalar önce güvenlik kamerası kayıtlarına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Ceren’in evine doğru yürüdüğü görülüyor. Evinin yakınındaki sokaktan geçen Ceren, bir kaç dakika sonra ise kimliği belirsiz kişinin saldırısına uğradı.

Ceren Özdemir cinayetinde 1 şüpheli yakalandı! İşte zanlının kameraya takılan görüntüsü…
Son dakika haberi…Ordu’nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir’in bıçaklı saldırı sonucu öldürülmesine ilişkin bir şüpheli yakalandı. Bir polisi de bıçakla yaralayan ve katil zanlısı olduğu tahmin edilen şahsın görüntüsü kameralara takıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA