Alucra Demirözü Köyü

Son dakika | Evladını isteyen anneye HDP zulmü! Etmedikleri küfür hakaret kalmadı .

Son dakika | Evladını isteyen anneye HDP zulmü! Etmedikleri küfür hakaret kalmadı .
Bu haber 03 Nisan 2021 - 14:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika haberi… Terör örgütü PKK ve onun siyasi uzantısı HDP, ailelerin yüreklerini yakmak için küçük yaştaki çocuklarına göz koydu. Terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonlar neticesinde tükenme noktasına gelen örgüte katılım da bitmek üzere. Dağa çıkaracak kimseyi bulamayan PKK, HDP aracılığı ile küçük yaştaki çocukları kandırarak saflarına katıyor. Diyarbakır’da aylardır süren evlat nöbeti ise, örgütün çözülme sürecini hızlandırdı. Dağa kaçırılan teröristler örgütten koparak, güvenlik güçlerine teslim oluyor. Son olarak evlat nöbetine katılan Suriyeli aile, defalarca kez çocuğunu kurtarmak için görüştüğü HDP’li isimler tarafından küfür ve hakaretlere maruz kaldı..

Son dakika | Evladını isteyen anneye HDP zulmü! Etmedikleri küfür hakaret kalmadı

Bölücü terör örgütü PKK/KCK’nın Suriye uzantısı PYD/YPG, Suriye’de iç savaşın sürdüğü 2012’de eleman temin etme faaliyetleri kapsamında, Suriyeli bir ailenin 13 yaşındaki kızı Neriman Şeyh Ahmet’i örgüt saflarına katmak istedi.

Evlatlarını terör örgütüne kaptırmak istemeyen aile, her şeyini geride bırakarak 2013’te Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine yerleşti.

Aileyi bu kez güvenlik güçlerinin operasyonları karşısında bitme noktasına gelen ve yaşadığı eleman sıkıntısını çözmek amacıyla gözünü çocuklara da diken terör örgütü PKK/KCK rahat bırakmadı.

13 yaşındaki Suriyeli Ahmet’in, HDP Suruç ilçe teşkilatınca kandırılarak dağa çıkarıldı.

Evladını terör örgütünden kurtarmak isteyen anne Medine Elberkel’in, gittiği parti binasında birçok kez tehdit, küfür ve hakaretlere maruz kaldı.

HDP’lilerce parti binasına bir daha gelmemesi istenen Elberkel’in, çocuğunun Kandil’e gönderildiği söylenerek yaka paça dışarı atıldı.

Bunun üzerine, 8 yıldır evlat hasreti çeken anne Elberkel, kızına kavuşmak umuduyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde 3 Eylül 2019’dan beri devam eden evlat nöbetine dahil oldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA