Alucra Demirözü Köyü

Suriye’de 713 aileye yardım yapıldı

Suriye’de 713 aileye yardım yapıldı
Bu haber 21 Mart 2018 - 4:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’yla terörden temizlenen bölgelerde tespit çalışması yapıldı. Türkiye’den gelen ekip, 35 köyde insani yardım malzemesi dağıttı.

Türk Silahlı Kuvvetleri ile Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının iş birliğiyle Afrin’de terörden arındırılan 35 köyde insani yardım malzemesi dağıtıldı.

Suriye'de 713 aileye yardım yapıldı

713 AİLEYE YARDIM ULAŞTI

Yapılan saha çalışması sonucu tespit edilen ihtiyaç sahibi 713 aileye, yardım götürüldü. Kucaklarında yardım kolileriyle bölgeye gelen askerleri gören sivil halk, sevgi gösterisinde bulundu.

İçerisinde beş kişilik aileye bir ay yetebilecek sıvı yağ, bakliyat, makarna ve salça gibi temel gıda malzemelerinin bulunduğu koliler ihtiyaç sahiplerine tek tek ulaştırılırdı.

Suriye'de 713 aileye yardım yapıldı

EVSİZLERE 112 ÇADIR GÖNDERİLDİ

Terörden kaçarak barakalara sığınan ve sokakta kalan ihtiyaç sahibi ailelere de sahip çıkıldı. Bölgeye ikisi hangar tipi toplam 112 çadır gönderildi. Aynı zamanda bu aileler için erzak desteği de sağladı.

Yardım faaliyetlerinin bundan sonra da hız kesmeden devam edeceği belirtilirken, bu kapsamda Afrin’in kuzey kesiminde 600 aileye gıda ve hijyen maddeleri içeren kolilerle un dağıtılacak.

Suriye'de 713 aileye yardım yapıldı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA