Alucra Demirözü Köyü

Trump’tan İran protestocularına ’büyük’ destek

Trump’tan İran protestocularına ’büyük’ destek
Bu haber 03 Ocak 2018 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Başkanı Trump İran’da ayaklanan göstericilere destek verdiğini bir kez daha dile getirdi. Hem de dış müdahale imasıyla.

qweqwe

İran’da göstericilere verdiği desteği günlerdir dile getiren ABD Başkanı trump bu sefer de desteğini farklı bir ima ile belirtti.

“BÜYÜK YARDIM GÖRECEKSİNİZ”

ABD Başkanı Donald Trump’ın İran açıklamaları sürüyor. Trump Twitter’dan yazdığı son mesajında “Yozlaşmış hükümetlerini geri almaya çalışan İran halkına saygı duyuyorum. Uygun zaman gelince ABD’den büyük yardım göreceksiniz” dedi.

MÜDAHALE İMASI

ABD Başkanının bu açıklaması masum bir destek tweeti olarak görülmezken, Trump’ın bu sözlerinin dışarıdan bir müdahaleyle hükümete ve rejime karşı bir eylem gerçekleştirilebileceği olarak değerlendirildi.

İRAN’DA AYAKLANMALAR

Protestoların başlangıcından bu yana, 20’den fazla kişinin öldüğü belirtilirken, ekonomik olarak başlayan ve hükümet karşıtı gösteriye dönüşen eylemlerde  500’den fazla kişinin de gözaltına alındığı açıklandı.

ABD, İsrail gibi birçok ülke bu ayaklanmayı destekleyerek halkın hakkını aradığını savunurken, İran yönetimi sokak olaylarını organize eden ülkelerden birinin de İngiltere olduğu kanısında. İngiltere her ne kadar bu iddiayı kabul etmediyse de iddianın yalan olduğuna ilişikin bir beyan da vermedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA