Alucra Demirözü Köyü

Türkiye’de yalıtımsız 15 milyona yakın konut var

Türkiye’de yalıtımsız 15 milyona yakın konut var
Bu haber 08 Ocak 2018 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye genelinde 15 milyona yakın yalıtımsız binanın bulunması ülkenin cari ekonomisini de etkiliyor.

Nihai tüketiciyi hedef alarak yapılan ve bu alanda sektörde en büyük organizasyonlarından Konut Yöneticileri Mantolama Konferansı’nın yedincisi İstanbul’da gerçekleşti.

Nihai tüketiciyi hedef alarak yapılan ve bu alanda sektörde en büyük organizasyon olma özelliğine sahip olan, Konut Yöneticileri Mantolama Konferansı’nın yedincisi İstanbul’da gerçekleşti.

Türkiye’de yalıtımsız 15 milyona yakın konut var

900’E AŞKIN KONUT YÖNETİCİSİ BİR ARAYA GELDİ

Konferansta ’Isı Yalıtımının Önemi ve Sağladığı Katma Değer’ teması işlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün katılımı ile gerçekleşen konferansta yalıtım sektörünün önemli isimleri 900’ü aşkın konut yöneticisiyle bir araya geldi.

Türkiye’de yalıtımsız 15 milyona yakın konut var

TÜRKİYE’DE YALITIMSIZ 15 MİLYONA YAKIN KONUT BULUNUYOR”

Konferansın açılış konuşmasını yapan GNYAPI Yönetim Kurulu Başkanı A. Bülent Güney, “Isı yalıtımı bütçemize ekonomi anlamında katkı sağladığı gibi, en büyük etkilerinden bir tanesi sağlıklı ve konforlu bir ortamda yaşamamıza fırsat tanıması. Küf, rutubet, nem gibi problemleri çözebildiği gibi aynı zamanda enerji tasarufu sağlamakta. Bu sadece kışın değil aynı zamanda yazın da klima tarafındaki enerji tasarufunu yaparak büyük bir katkı sağlamış oluyor. Türkiye’de yalıtımsız 15 milyona yakın konut bulunuyor. Bunların her yıl ülkenin cari ekonomisine etkisi 10 milyar doları bulmakta. Biz bu yalıtımsız binaları yalıtmamız durumunda enerji anlamında ülkemizin yüzde 15 oranında tasarruf elde etmemiz mümkün olacak. Onun için gerçekten, böylesine ülkelerin enerjiye önem verdiği bu dönemde ciddi anlamda önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA