Alucra Demirözü Köyü

Türkiye’nin avukatından önemli Gülen açıklaması.

Türkiye’nin avukatından önemli Gülen açıklaması.
Bu haber 27 Eylül 2016 - 14:59 'de eklendi ve kez görüntülendi.
TÜRKİYE'NİN AVUKATINDAN ÖNEMLİ GÜLEN AÇIKLAMASI

FETÖ Lideri ile ilgili gelişmeleri ABD’de takip etmek üzere Türkiye’nin avukatlığını üstlenen Robert Amsterdam, Hollanda’nın de Telegraaf Gazetesi’ne röportaj verdi.

A HABER – Kanadalı avukat, bu yılsonuna kadar Gülen Cemaati’nin “mafyavari faaliyetlerini” kanıtlayacaklarını söyledi.

Amsterdam, ayrıca Hollandalı bir hukuk bürosu ile Gülen Cemaati hakkında araştırma yapması için de anlaşıldığını belirtti. Ancak “güvenlik gerekçesiyle” bu avukatlık bürosunun adını açıklamadı.

ABD’deki FETÖ davalarını takip eden, Amsterdam Hukuk Bürosu Sahibi Robert Amsterdam, Hollanda basınına önemli açıklamalarda bulundu.

Hollanda’nın de Telegraaf gazetesine konuşan Kanadalı avukat Robert Amsterdam, bu yılsonuna kadar Gülen Cemaati’nin “mafyavari faaliyetlerini” kanıtlayacaklarını söyledi.

Amsterdam, Hollandalı bir hukuk bürosu ile Gülen Cemaati hakkında araştırma yapması için anlaştığını belirtti.

Ancak ünlü avukat, “güvenlik gerekçesiyle” bu avukatlık bürosunun adını açıklamadı.

Amsterdam’a göre Hollandalı avukatlar 2016 yılı bitmeden, “Gülen grubunun mafya benzeri işler yaptığını kanıtlayan delillerle gelecek”.

Kanadalı avukat, sahibi olduğu Londra Merkezli Amsterdam Hukuk Bürosu’nun, Fetullah Gülen hakkında “insan hakları ihlallerinde bulundukları” gerekçesiyle ABD’de dava açtığını anımsattı.

Söz konusu dava Aralık 2015’te üç Türk vatandaşı tarafından açılmıştı.

Gülen, “Türkiye’de üç kişi aleyhinde sahte delil sunmak ve bu kişilerin haksız yere hapsedilmesine yol açmakla” suçlanmıştı.

1999’dan bu yana ABD’nin Pensilvanya eyaletinde FBI tarafından korunan bir malikânede yaşayan 74 yaşındaki FETÖ Lideri Fetullah Gülen, Amerika’da daimi ikamet hakkına yani yeşil karta sahip.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA