Alucra Demirözü Köyü

Türkiye’nin kalkınma gücü: Milli Proje Milli İstihdam

Türkiye’nin kalkınma gücü: Milli Proje Milli İstihdam
Bu haber 05 Ocak 2018 - 18:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye’nin son yıllarda başlattığı millîleşme hamlelerine bir destek de Mental İK’dan geldi. Milli Projelere alanında uzman, gelişime açık insan kaynağının tespit edilmesi konusunda destek verilecek.

İnsan kaynakları alanında faaliyet gösteren Mental, başlattığı “Milli Proje Milli İstihdam” programıyla, milli projelerde ihtiyaç̧ duyulan nitelikli insan kaynağını bir araya getirmeyi hedefliyor. Program; ülkemizde, savunma sanayi, yerli otomobil, nükleer enerji, gen teknolojisi, finans teknolojileri, siber güvenlik, sağlık teknolojileri gibi alanlarda yürütülen çalışmalara katkıda bulunacak.

Türkiye'nin kalkınma gücü: Milli Proje Milli İstihdam

“TÜRKİYE’DE BU İŞİ YAPACAK NİTELİKLİ İNSANLAR VAR”

Programla ilgili olarak açıklama yapan Mental İK Kurucusu Abdulkadir Karagöz, Türkiye’de milli teknoloji alanında atılan adımlarda itici güç̧ rolünü̈ üstlenecek yetişmiş̧ insan kaynağının olduğunu, bu tür projeleri yürüten kurumların ihtiyaç̧ duyduğu insan kaynağına ulaşabilecekleri altyapı hazırlamayı amaçladıklarını belirtti.

Türkiye'nin kalkınma gücü: Milli Proje Milli İstihdam

Bunu milli bir ödev olarak gördüklerini ve bu projelerde yer almayı da milli bir ödev olarak gören tüm adayları bu platforma beklediklerini belirten Karagöz, “Bu milli görev için üzerimize düşen alanında uzman ve kendisini yetiştirmek isteyen insan kaynağının fotoğrafını çekmektir. Biz de milli projelere desteğimizi bu şekilde sunacağız.” dedi.

2018’DE HEDEF 5 BİN İSTİHDAM

Milli İstihdam Seferberliğine de katkı sunmayı amaçlayan programda 2018 yılı için 5 Bin kişinin milli projelerde istihdamı hedeflenmektedir.

“GENÇLERİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLANMALI VE SORUMLULUK VERİLMELİ”

Genç yeteneklerin mesleki anlamda gelişmelerinin ve sektörün ihtiyaçlarının net olarak tanımlanarak bu doğrultuda yönlendirilmelerinin son derece önemli olduğunu vurgulayan Karagöz, sözlerine şu şekilde devam etti:

Türkiye'nin kalkınma gücü: Milli Proje Milli İstihdam

“Gençlerin eğitim süreçleri boyunca ve mezun olduktan sonra fikirlerini ortaya koyabilecekleri, mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak ve sorumluluk üstlenebilecekleri ortamlar hazırlamalıyız. Bugüne kadar Mental İK olarak geliştirdiğimiz yetenek yönetimi projelerimizle binlerce gencimizin kariyer hedeflerine bu doğrultuda destek verdik. Bundan sonraki süreçlerde de hayata geçireceğimiz projelerle farklı alanlardaki diğer genç arkadaşlarımıza da destek olmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin bu alanda attığı adımlara, iş dünyası olarak bizlerin de hızlı bir şekilde ayak uydurması ve ihtiyaç̧ duyulan alanlardaki eksikliklerin bir an önce giderilmesi için çalışmamız gerektiğine inanıyoruz. Bugün hayata geçirdiğimiz “Milli Proje, Milli İstihdam” projesiyle de hem Türkiye’de hayata geçen projeler hakkında farkındalık oluşturmayı hem de Türkiye’de ve yurtdışında yaşayan yeteneklerimizi milli projelerle buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

Türkiye'nin kalkınma gücü: Milli Proje Milli İstihdam

PROJE GURBETÇİLERE DE AÇIK

1 Ocak 2018’de başlayan “Milli Proje Milli İstihdam” programına 1 Mart 2018 tarihine kadar “www.milliprojemilliistihdam.com” sayfasından başvuru yapılabilmektedir. Programa dünyanın farklıülkelerinde yaşayan tüm Türk vatandaşları başvurabilirler. Programla ilgili tüm detaylı bilgilere internetsayfası üzerinden ulaşılabilir.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA