Alucra Demirözü Köyü

Uykudaki teröristler İHA’yla vuruldu.

Uykudaki teröristler İHA’yla vuruldu.
Bu haber 02 Ekim 2016 - 19:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
UYKUDAKİ TERÖRİSTLER İHA'YLA VURULDU

Şırnak’ın Faraşin bölgesinde uyku tulumlarında uyuyan PKK’lılar İHA’larla vuruldu. Operasyonda şimdiye kadar 9 terörist öldürüldü. Yaralı bir terörist ise sürünerek mağaraya saklandı.

TSK’ya bağlı birlikler tarafından Şırnak’ta yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında çıkan çatışmada 5 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyonda son 24 saat içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 8 oldu. Öte yandan Hakkari’nin Çukurca ilçesi yakınlarındaki Han Tepe mevkisinde 4 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. Bu operasyonla birlikte 4 Ağustos’tan bu yana Hakkari’de yapılan operasyonlarda toplamda 338 terörist etkisiz hale getirildi.

ŞIRNAK’ TA 8 TERÖRİST

TSK 1 Ekim 2016 tarihinde icra edilen faaliyetler kapsamında; Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı emir komutasındaki 8’inci J.Komd.A.K.lığı unsurları tarafından 13.25’te yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında çıkan çatışmada 2 erkek bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiş, etkisiz hale getirilen teröristlerin yanında bulunan 2 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 10 adet dolu şarjör, 3 adet el bombası, 2 adet sırt çantası, 1 adet akü, 1 adet güneş paneli, 1 adet bixi mühimmatı, 197 adet boş bixi mühimmatı kovanı, 4 adet kaleşnikof mühimmatı, 1 adet pimi çekilmemiş el bombası, 17 adet m-16 boş kovanı, 5 kg kubar esrar, 1 adet askerî uyku tulumu, 1 adet walkie/talkie telsiz ve bol miktarda yaşam malzemesi (kıyafet, çadır, battaniye, yiyecek vb.) kontrol altına alınmıştır. Bölgedeki BTÖ mensubu teröristlerin tespit edildiği alanlara dağ topçusu ile atışlar yapılmaktadır. (Video) Şırnak JÖH Tb.K.lığı unsurları tarafından 14.00’da Aşağı Erdemli Mah. bölgesinde sözde BTÖ şehitliği olarak kabul edilen yerde, terör örgütüne ait sembol nitelikli yapılar ile bölgede tespit edilen terkedilerek tuzaklanmış, bomba yüklü iki adet plakasız araç imha edilmiştir. Operasyon kapsamında 08.00-20.00 saatleri arasında 24 araç ve 177 şahsın kimlik sorgulaması yapılmış, 5 şahıs gözaltına alınmıştır. Operasyon bölgesinde bulunan ve şüpheli görülen ev ve eklentiler ile çadır vb. yerlerin aramaları Beytüşşebap Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden yapılmış, terör örgütüne ait çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir.

UYKU TULUMU İÇİNDEKİ TERÖRİSTLERİ İHA BAYRAKTAR VURDU

Açıklamada bugün saat 10:00 sularında Şırnak Faraşin operasyon bölgesinin batısındaki İncenel dağında uyku tulumu içinde uyuyan iki teröristin silahlı İHA Bayraktar ile vurulduğu birinin olduğu yerde etkisiz hale getirildiği, diğerinin ise yaralı bir şekilde mağara içine sürünerek girdiği akıbetinin bilinmediği belirtildi.

Öğle saatlerinde ise mağara önünde İHA ile vurulan teröristlerin 300 metre yakınında 6 kişilik başka bir görüntü alınması üzerine silahlı İHA BAYRAKTAR ile 5 teröristin daha daha etkisiz hale getirildiği belirtildi. Faraşin operasyonunda son 24 saat içerisinde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 8 oldu.

X RAY CİHAZINDA FARKEDİLEMEYEN SİGARA FÜNYELİ PATLAYICI DÜZENEĞİ

Yapılan arama tarama faaliyetleri sırasında Sigara fünyeli patlayıcı düzeneğinin de kullanma talimatı ile ele geçirildiği, fünye tipinin metal içermediğinden x-ray cihazlarında fark edilemediği bildirildi.

HAKKARİ’ DE 4 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK tarafından yapılan açıklamada; Hakkari Valiliği sorumluluk bölgesinde tüm güvenlik güçlerinin etkin koordinasyonu ile yürütülen terörle mücadele harekatı başarılı bir şekilde devam etmektedir. Bu mücadele 3’üncü Piyade Tümen Komutanlığı emir komutasında 1’inci Komando Tugay Komutanlığı, 2’nci Komando Tugay Komutanlığı, 2’nci ve 34’üncü Hudut Tugay Komutanlıkları, Hakkari İl Jandarma Komutanlığı, 7’inci Hudut Alay komutanlığına bağlı komando birlikleri, Hudut Özel Harekat Birlikleri, Jandarma Özel Harekat birlikleri ve Motorlu Birlikler tarafından üstün cesaret ve feragatle sürdürülmektedir. Bu mücadelede polis özel harekat birlikleri ve emniyet unsurları ile geçici köy korucuları da aynı cesaret ve feragati göstermektedir. Dağbaşı Tepe’ye yakın Omaran kuzeyindeki bölgede Han Tepe’de bulunan tanklarımız tarafından 4 kişilik terörist grubun görüntüsü alınmış açılan ateş sonucu teröristlerin tamamı etkisiz hale getirilmiştir.

4 Ağustos 2016’dan bu yana Hakkari’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 338 (ÇUKUCA’da 221) olmuştur.” denildi

DHA

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA