Alucra Demirözü Köyü

Yeni sistemin ilk günü! Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de yeminini etti.

Yeni sistemin ilk günü! Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM’de yeminini etti.
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 16:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.
YENİ SİSTEMİN İLK GÜNÜ! CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TBMM'DE YEMİNİNİ ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulunda yemin etmek üzere Meclise geldi. TBMM Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin töreni için toplandı. Genel Kurul, Geçici TBMM Başkanı Durmuş Yılmaz başkanlığında açıldı. Erdoğan, mazbatasını aldıktan sonra yeminini etti.

Erdoğan, Mecliste, Geçici TBMM Başkanvekili Hakkı Köylü tarafından resmi törenle karşılandı.Tören kıtasını selamlayan Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile birlikte Meclis Şeref Holü’ne geçti. Erdoğan’ı, Şeref Holü girişinde, Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı ve milletvekilleri karşıladı.

Erdoğan’a, Başkanlık Divanı girişinde, Geçici TBMM Başkanı Durmuş Yılmaz eşlik etti.

VE “BAŞKAN ” ERDOĞAN YEMİNİNİ ETTİ

TBMM Genel Kurulu, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin ilk Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yemin töreni için toplandı.

Genel Kurul, Geçici TBMM Başkanı Durmuş Yılmaz başkanlığında açıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mazbatasını aldıktan sonra yeminini etti.

ERDOĞAN’IN YEMİNİ İLE YENİ SİSTEM RESMEN BAŞLAYACAK

24 Haziran seçimlerinden zaferle ayrılarak cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan, Genel Kurulda and içecek, böylecek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmen başlayacak.

TBMM’deki yemin töreninin ardından Anıtkabir’i ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Külliye’deki “Cumhurbaşkanlığı Göreve Başlama Töreni”ne katılacak.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA