Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Japonya’da sel ve heyelan felaketi! En az 19 kişiden haber alınamıyor.

Son dakika: Japonya’da sel ve heyelan felaketi! En az 19 kişiden haber alınamıyor.
Bu haber 03 Temmuz 2021 - 11:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: Japonya’da sel ve heyelan felaketi! En az 19 kişiden haber alınamıyor.

Son dakika: Japonya'da sel ve heyelan felaketi! En az 19 kişiden haber alınamıyor

Son dakika haberine göre Japonya’da etkili olan şiddetli yağışın yol açtığı heyelan felakete dönüştü. Evleri yıkıp geçen sel suları ve heyelan sonrasında en az 19 kişiden haber alınamadığı açıklandı.

Japonya’da etkili olan şiddetli yağış felakete yol açtı. AFP’nin acil koduyla geçtiği son dakika haberine göre Shizuoka eyaletindeki Atami şehrini sel ve heyelan vurdu.

Şiddetli yağışlar Japonya’da bu haftanın başından beri etkili olurken yetkililer, Atami şehrinde yaşanan heyelanda en az 19 kişinin kaybolduğu, arama kurtarma ekiplerinin olay yerinde çalışmalara devam ettiği açıklamasını yaptı.

Shizuoka eyaleti afet koordinasyon merkezi yetkilileri cumartesi sabahı felaketi yaşayan Atami şehrinin bir kaplıca bölgesi olduğunu ve bölgede yeraltı sıcak su kaynakları bulunduğunu bildirdi.

Televizyon görüntülerinden alınan videolar heyelanla birlikte harekete geçen büyük çamur kitlelerinin evleri önüne katarak ilerlediğini, olay anında bölgede bulunan vatandaşların korkuyla kaçıştığını gösteriyor.

Shizuoka eyaletindeki kırsal bir bölge olan Atami şehri başkent Tokyo’ya 90 kilometre uzaklıkta ve kaplıcalarıyla ünlü bir yer.

Demiryollarının resmi sitesindeki bilgiye göre Tokyo-Osaka arasında çalışan Shinkansen hızlı tren seferleri şiddetli yağış nedeniyle durdurulurken bölgedeki diğer tren hatları da şu an için çalışmıyor.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA