Alucra Demirözü Köyü

’ABD’lilere dış politikalarını anlatsanız dehşete düşerler’

’ABD’lilere dış politikalarını anlatsanız dehşete düşerler’
Bu haber 25 Ocak 2018 - 14:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Heritage Vakfı Orta Doğu Dış Politika Direktörü Luke Coffey, ABD’nin terör örgütü PYD/PKK’ya verdiği desteği eleştirdi.

Washington merkezli Turkish Heritage Organization (THO) adlı düşünce kuruluşu tarafından düzenlenen “Suriye’deki YPG: ABD ve Türkiye için Doğurabileceği Sonuçlar” başlıklı telekonferansta terör örgütü PYD/PKK’nın Türk-Amerikan ilişkilerine etkisi tartışıldı.

ABD’nin başkenti Washington’da düzenlenen etkinliğe Heritage Vakfı Orta Doğu Dış Politika Direktörü Luke Coffey ile Henry Jackson Cemiyeti üyesi Kyle Orton konuşmacı olarak katıldı.

'ABD'lilere dış politikalarını anlatsanız dehşete düşerler'

Heritage Vakfı Orta Doğu Dış Politika Direktörü Luke Coffey

“ABD VATANDAŞLARINA ANLATSANIZ DEHŞETE DÜŞER”

Coffey, ABD’nin PYD/PKK’ya verdiği desteğin kabul edilemez olduğuna dikkati çekerek, “Sıradan bir Amerikan vatandaşına, ABD’nin (Suriye’de) neo-Marksist bir grubu desteklediğini, bu grubun ABD tarafından terörist olarak kabul edilen bir örgütle bağlantılı olduğunu ve NATO askerlerini ve hatta Amerikan vatandaşlarını öldürdüğünü anlatsanız hepsi dehşete düşer.” dedi.

ABD’nin Suriye politikasındaki tutarsızlıkların bugünkü noktaya gelinmesine neden olduğuna işaret eden Coffey, “(Barack) Obama dönemi Beyaz Sarayı, beceriksiz bir şekilde YPG ile bu ortaklığa düştü. Şu anda bunu yönetmeye çalışıyoruz. Artık Başkan (Donald) Trump her şeyden sorumlu ancak o da bu stratejiyle devam etme hatta ikiye katlama kararı aldı.” şeklinde konuştu.

“ABD, VERDİĞİ SÖZLERİ TUTAMIYOR”

ABD’nin Türkiye’ye bugüne kadar birçok söz verdiği ve bunların çoğunu tutmakta başarısız olduğunu vurgulayan Coffey, “Örneğin PYD, ABD’nin gitmeyecek dediği belirli bölgelere doğru ilerledi. YPG’ye verdiğimiz silahların veya eğitimlerin Türkiye’ye karşı kullanılmayacağı sözünü de verdik. Bu imkansız bir şey. Bu, ABD yönetiminin söz verme ehliyetini aşan bir durumdu.” değerlendirmesinde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA