Alucra Demirözü Köyü

Askerlerin spor uygulaması Pentagon’u alarma geçirdi

Askerlerin spor uygulaması Pentagon’u alarma geçirdi
Bu haber 01 Şubat 2018 - 8:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD Savunma Bakanı Mattis, cep telefonları, akıllı saatler ve fiziksel alıştırma takibi yapabilen elektronik cihazların Pentagon’a alınmaması talimatını verdi.

GPS izli spor uygulaması Strava’nın dünya ısı haritasında ABD’nin gizli askeri üslerini gösterdiğinin ortaya çıkması üzerine, ABD Savunma Bakanı Jim Mattis’in, Savunma Bakanlığı binası Pentagon’a da cep telefonu ve fiziksel alıştırma takip uygulamalarını içeren cihazların alınmasına yasak getirmeyi düşündüğü bildirildi.

22 BİN KİŞİ ÇALIŞIYOR

Strava’nın askeri üsleri gösterdiğinin ortaya çıkmasıyla, Amerikan medyasına isim vermeden konuşan bazı savunma yetkilileri, Bakan Mattis’in, İstihbarattan Sorumlu Savunma Bakanlığı Müsteşarı Kari Bingen’e, cep telefonları, akıllı saatler ve fiziksel alıştırma takibi yapabilen elektronik cihazların Pentagon’a alınmaması konusunda bir çalışma yapması talimatı verdiğini aktardı.

ABD askerlerinin spor uygulaması üslerini deşifre ettiABD’nin Afganistan’daki askeri tesisi Bagram hava üssünde askerlerin hareketleri

“GÜVENLİK TEHDİTLERİNİ CİDDİYE ALIYORUZ”

Yetkililer, Mattis’in 22 bin sivil ve askerin çalıştığı Pentagon binasına bu cihazların alınmamasının değerlendirdiğini belirtirken Strava’ya ilişkin hafta sonu çıkan haberlerin bu süreci hızlandırdığı bilgisini paylaştı.

Pentagon’dan konuya ilişkin yazılı açıklamada ise “Güvenlik tehditlerini ciddiye alıyoruz ve Savunma Bakanlığı personelimizin güvenliğini artırmak için her zaman ek önlemlere bakıyoruz” ifadeleri yer aldı.

ABD askerlerinin spor uygulaması üslerini deşifre ettiStrava’nın interaktif haritasında İncirlik üssünün görünümü

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA