Alucra Demirözü Köyü

İzmirli sürücülerin itfaiyeye örnek yol verişi

İzmirli sürücülerin itfaiyeye örnek yol verişi
Bu haber 12 Aralık 2017 - 11:37 'de eklendi ve kez görüntülendi.

İzmir’de bu sabah çıkan yangına giden itfaiye ekibine, Konak Tünelleri’nde fermuar sistemiyle açılan yol takdir topladı.

İzmir Mithatpaşa Caddesi’nde sabah saatlerinde çıkan yangına müdahale etmek isteyen itfaiye ekipleri, olay yerine ulaşmak için Konak Tünelleri güzergahını tercih etti.

SÜRÜCÜLERİN ÖRNEK DAVRANIŞI

Trafiğin yoğun olmasından dolayı ilerlemekte güçlük çeken ekiplere tünel içindeki sürücüler özellikle Avrupa’da kullanılan ‘Fermuar sistemiyle’ yol vererek ekiplerin hıza olay yerine ulaşmasına yardımcı oldu. İzmirli sürücülerin örnek davranışının görüntüleri sosyal medya da paylaşılırken, sürücüler vatandaşların büyük takdirini kazandı.

İzmirli sürücülerden örnek davranış- VİDEO

‘FERMUAR SİSTEMİ’ NEDİR?

‘Fermuar sistemi’, trafikte acil durumlarda kullanılan ve acil araçlar için diğer araçların yol açma tekniği olarak açılı bir şekilde yol açmaları yöntemi olarak biliniyor. Özellikle Avrupa’da yaygın olarak kullanılan sistemde araçların açılı bir şekilde sağa ve sola yanaşarak hayat koridoru oluşturmasıyla ortaya çıkıyor. Fermuar şekline benzeyen sistem çok pratik.  Trafikte ambulanslar, itfaiyeler gibi geçiş üstünlüğü olan araçlara yol açmak için kullanılıyor.

İzmirli sürücülerin itfaiyeye örnek yol verişi

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA