Alucra Demirözü Köyü

101 pare top atışı ile başlayacak! Cumhurbaşkanı yemin töreni saat kaçta?

101 pare top atışı ile başlayacak! Cumhurbaşkanı yemin töreni saat kaçta?
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 14:49 'de eklendi ve kez görüntülendi.


24 Haziran seçimlerinden yüzde 52,6 oy oranıyla çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün TBMM’den yemin edecek. İkinci tören ise Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşecek. Beştepe’deki törende 101 pare top atışı yapılacak. Peki; Cumhurbaşkanı yemin töreni saat kaçta? İşte cevabı…


Cumhurbaşkanlığı seçimlerini 26 milyon 330 bin 823 oy ile kazanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM’de yapılacak yemin töreninin ve Anıtkabir ziyaretinin ardından, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne Süvari Birliği eşliğinde giriş yapacak ve mehter marşlarıyla karşılanacak. Peki; Cumhurbaşkanı yemin töreni saat kaçta? İşte cevabı…

CUMHURBAŞKANI YEMİN TÖRENİ SAAT KAÇTA?

24 Haziran seçimlerinden yüzde 52,6 oy oranıyla zaferle çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün saat 16.00’da TBMM Genel Kurulu’nda yemin edecek.

Erdoğan’ın süvari birliğiyle Külliye’ye girişi sırasında 101 pare top atılışı yapılacak. Ayrıca hava, kara ve deniz komutanlıklarına bağlı ordu karargahlarında da 101’er pare top atışı gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenecek tören, katılımcı sayısı ve çeşitliliği bakımından dünyadaki en önemli devlet başkanlığı törenlerinden biri olacak.

Görevli ve davetlilerle yaklaşık 10 bin kişinin katılım sağlayacağı törene öğretmen, itfaiye eri, muhtar, esnaf, maden işçisi, diş hekimi gibi toplumun değişik kesimlerinden vatandaşlar da davet edildi.

Dini cemaatlerin ruhani liderlerinin de katılacağı törende, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Cumhurbaşkanlığı Devlet Klasik Türk Müziği Korosu, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Armoni Mızıkası, TSK Mehteran Takımı ile TSK Tarihi Birlik de yöresel kıyafetlerle hazır bulunacak.

MİSAFİRLERE ÖZEL BASTIRILAN 1 LİRA HEDİYE EDİLECEK

Misafirlere, darphane tarafından özel bastırılan ve arka yüzünde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ve törene ilişkin enstantanelerin bulunduğu 1 liralardan hediye edilecek. Bu özel paraların bir kısmı da tedavüle sokulacak. Ayrıca, tören gününe özel pul bastırılacak.

Konuk devlet başkanları onuruna verilecek akşam yemeğinde, eski Almanya Şansölyesi Gerhard Schröder ve Tunus Nahda Hareketi Lideri Raşid Gannuşi gibi Erdoğan’ın özel dostları da yer alacak.

Törene ayrıca Balkanlar, Kafkasya ve Orta Asya’dan soydaş ve akraba toplulukların siyasi ve dini temsilcileri de iştirak edecek.

Kaynak:HaberTürk

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA