Alucra Demirözü Köyü

ABD polisi FETÖ’nün Pensilvanya’daki kampında soruşturma yaptı

ABD polisi FETÖ’nün Pensilvanya’daki kampında soruşturma yaptı
Bu haber 03 Ekim 2018 - 22:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

ABD polisi FETÖ’nün Pensilvanya’daki kampında soruşturma yaptı

Giriş Tarihi: 03.10.2018 Güncelleme Tarihi: 03.10.2018 
ABD POLİSİ FETÖ'NÜN PENSİLVANYA'DAKİ KAMPINDA SORUŞTURMA YAPTI

ABD polisinin Pennsylvania eyaletinde bulunan FETÖ kampının etrafını sardığı ve kampta meydana gelen bir olayla ilgili soruşturma yürüttüğü belirtildi. Eyalet polisinin bir süre sonra kamptan ayrıldığı ve konuyla ilgili ilerleyen saatlerde bir açıklama yapacağı belirtildi. “Şüpheli” kişinin bulunamamış olması ve ortaya çıkan diğer soru işaretleri olayla ilgili “FETÖ’nün daha iyi bir korunma için kurguladığı bir mizansen mi? şüphelerini yarattı.

FETÖ kampının yer aldığı Saylosburg bölgesinde yaşayan ve çiftçilik yapan bir Amerikalı, kampta polisin bir soruşturma yürüttüğünü AA muhabirine teyit etti.

Polisin “silahlı bir kişiyle ilgili olarak bir soruşturma yürüttüğünü” öğrendiğini anlatan Amerikalı, kampın etrafında çok sayıda eyalet polisine ait araç bulunduğunu ve kampın üzerinde de bir polis helikopterinin dolaştığını aktardı.

Öte yandan Pensilvanya yerel medyasında çalışan bazı gazeteciler de olay yerinden paylaştıkları fotoğraflarla kampın etrafındaki polis hareketliliğini aktardılar.

Brianna Strunk adlı gazeteci, Twitter paylaşımında “polisin, içeride meydana gelen bir olayı” araştırdığını ifade etti. Nocel Walters adlı gazeteci ise “yerel halkın, polisin siyah giyimli ve silahlı bir kişiyle ilgili soruşturma yürüttüğünü” söylediğini dile getirdi.

ŞÜPHELİ KAYIPLARA KARIŞTI

BBC Türkçe’nin haberine göre Pensilvanya Eyalet Polisi, yaptığı açıklamada, yerel saatle sabah 08:53’te (TSİ 15:53) adı Golden Generations Retreat Center (Altın Nesiller Dinlenme Merkezi) olan yerleşkede silah seslerinin duyulduğu yönünde gelen bir ihbar üzerine bölgeye gittiğini bildirdi.

Açıklamada, “Güvenlik personeli, güvenlik kapısının dışında şüpheli bir kişinin bulunduğu noktanın yakınlarına ateş açmış. Kimliği tespit edilemeyen kişi, bölgeden kaçmış. Güvenlik görevlilerinin bölgede yaptığı arama tamamlandı ve söz konusu kişi bulunamadı” denildi.

Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtilen açıklamada, şüphelinin baştan aşağı koyu renk kıyafetler giymiş, beyaz bir erkek olduğu belirtildi.

KOMŞULARA “EVDEN ÇIKMAYIN” UYARISI YAPILDI

BBC Türkçe’nin haberine göre, Pensilvanya’daki gazeteciler olaya ilişkin “Komşular, kendilerine evden çıkmamalarının söylendiğini ve (polisin) silah taşıyan, siyah kıyafetli bir adamı aradığını söyledi” dedi.

FETÖ KURGUSU MU?

Öte yandan olayla ilgili ortaya çıkan soru işaretleri ve “şüpheli” kişinin kayıplara karışmış olması akıllara “Amerikan polisini harekete geçiren hareketlilik FETÖ kurgusu mu?” sorusunu getirdi.

FETÖ’nün söz konusu kurguyu ABD‘de daha iyi bir korunma talebi için yapmış olabileceği düşünülüyor.

Yapılan açıklamaya göre olay sabah saat 08:53’te yaşandı. Çiftliği koruyan güvenlik bir el uyarı ateşi yaptı. Saldırdığı iddia edilen kişi ise olay yerinden kaçtı.

Polis olayla ve soruşturmayla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA