Alucra Demirözü Köyü

Bakan Soylu: 75 bin kaçak göçmen sınır dışı edildi .

Bakan Soylu: 75 bin kaçak göçmen sınır dışı edildi .
Bu haber 21 Ekim 2019 - 14:09 'de eklendi ve kez görüntülendi.
BAKAN AÇIKLADI! 75 BİN KİŞİ GÖNDERİLDİ

Gelen son dakika bilgisine göre; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yılbaşından beri 75 bin 172 kaçak göçmenin sınır dışı edildiğini ve yıl sonunda bu rakamın 95 bine ulaşacağını söyledi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uluslararası Göç ve Ekonomik Uyum Çalıştayı’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulunudu. İstanbul’taki toplantıda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, yıl başından bugüne kadar 75 bin 172 kaçak göçmenin sınır dışı edildiğini belirtti. Soylu, “Yıl sonunda tahminimiz 90-95 bin civarında” diye konuştu.

BARIŞ PINARI MESAJI

Çalıştaydaki konuşmasında Barış Pınarı Harekatı’na değinen Soylu, “Harekata 120 saatlik ara verildi. Bazı gazeteler ısrarla ateşkes diyor. Hassasiyetlerimize ve egemen kimliklerimize saldırdıkları kanaatindeyim. Bu muhalif olmak değildir. Muhalif olmak başımız üzerine, eleştiri olabilir. Burada doğru verilerle, doğru politikalarla adım atmaktır bizim sorunumuz. TüSrkiye bir savaşta değildir. Onun için ateşkes kavramı bu gazetelere ifade etmek istiyorum yanlış bir kavramdır. Türkiye, PKK/YPG terör örgütüne operasyon yapmaktadır. O gazetede bayrağını azıcık seven varsa ateşkes ibaresinden sonra derhal oradan ayrılmalıdır” diye konuştu.

“DEAŞ İLE GÖĞÜS GÖĞÜSE MÜCADELE EDEN TEK ÜLKEYİZ”

Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurulmaya çalışıldığını vurgulayan Soylu, “Bir sonraki adımda Kuzey Irak Kürtlerini hedef alacaklardır. Sonra Türkiye’ye dönüp ‘üç beş vilayet sen de ver’ diyeceklerdir. Bu çok açık görülüyor. Biz Fırat Kalkanı Harekatı’nı gerçekleştirdiğimizde DEAŞ ile göğüs göğüse mücadele eden tek ülke biziz. Hepsi korkuyorlar. DEAŞ’ın videolarından korkuyorlar. Bütün Batı kimyası altüst olmuş. Bizim elde ettiğimiz her tecrübe kolay elde edilir bir tecrübe değildir. DEAŞ, PKK, PYD, FETÖ de patronunun aynı olduğu ürünlerdir. İmalatları aynı yerlerdir. Bunu bir siyaset terminoloji üretmek için söylüyor değilim. Elimizdeki bütün istihbari bilgiler, bütün hareket kaynakları, tarzları hedefi özdeştir. Bu çok nettir” ifadelerini kullandı.

“3. DARBE VURULUYOR”

Türkiye’nin Fırat Kalkanı ve Zeytindalı harekatlarıyla büyük adımlar attığını söyleyen Soylu, Barış Pınarı Harekatı’yla da terör örgütüne üçüncü darbenin vurulduğunu kaydetti.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA