Alucra Demirözü Köyü

Başkan Erdoğan “Dünyanın en seçkin lideri” seçildi

Başkan Erdoğan “Dünyanın en seçkin lideri” seçildi
Bu haber 01 Ocak 2019 - 14:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Erdoğan “Dünyanın en seçkin lideri” seçildi

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 01.01.2019 Güncelleme Tarihi: 01.01.2019 
ERDOĞAN DÜNYANIN EN SEÇKİN LİDERİ SEÇİLDİ

Arap dünyasının önemli medya ağlarından biri olarak bilinen Rassdnews’in düzenlediği oylamaya katılan yaklaşık 300 bin kişi, Başkan Erdoğan’ı “2018’in en seçkin dünya lideri” olarak seçti. Oyların yüzde 77’sini alan Erdoğan, Trump ve Putin gibi liderleri geride bıraktı.

Arap dünyasında oldukça etkin bir medya ağı olarak tanınan Rassdnews, “2018’de Dünyada En Seçkin Şahsiyetler” adıyla düzenlediği oylamanın sonuçlarını duyurdu.

Buna göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan oylamada “yılın en seçkin dünya lideri” seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 77 oyla birinci olduğu listede, darbeyle görevden uzaklaştırılan eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi yüzde 52 ile ikinci sırada yer aldı.

TRUMP VE PUTİN GİBİ LİDERLERİ GERİDE BIRAKTI
Oylamada Erdoğan’ın yanı sıra ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz de bulunuyordu.

CEMAL KAŞIKÇI OLAYI
Ayrıca oylamada, Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğunda gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi “2018’in en belirgin olayları” arasında birinci sırada gösterildi.

Mısır’da 25 Ocak 2011 halk devriminin ardından kurulan Rassdnews medya ağı, Arapça yayınlarıyla özellikle Arap dünyasında oldukça yaygın bir takipçi gücüne sahip bulunuyor. Rassdnews, Mısır başta olmak üzere Orta Doğu ve dünyadaki gelişmeleri Arap dünyasından milyonlarca takipçisine ulaştırıyor.

Başkan Erdoğan yeni yılda Mehmetçiği unutmadı

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA