Alucra Demirözü Köyü

Başkan Erdoğan konuşuyor

Başkan Erdoğan konuşuyor
Bu haber 12 Ağustos 2018 - 17:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Başkan Erdoğan konuşuyor

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 12.08.2018 Güncelleme Tarihi: 12.08.2018 
BAŞKAN ERDOĞAN KONUŞUYOR

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Trabzon İl Başkanlığı Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşuyor.

İşte Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

OYUNU GÖRDÜK VE MEYDAN OKUYORUZ
Darbeyle yapamadıklarını şimdi parayla yapmak istiyorlar. Buna ekonomik savaş derler. Üretim, ticarette bir daralma mı söz konusu? Ekonomik hiçbir sebebi yok. Bunun adı Türkiye’ye operasyon çekmektir. Bunun amacı da ülkemiz ekonomisinin savunma mekanizmasını etkisiz hale getirerek ülkemizi teslim almaktır, Türkiye’ye ve Türk milletine diz çöktürmektir. Buradan ilan ediyorum. Oyununuz gördük ve meydan okuyoruz. Teslim olmayacağız. Üretmeye, ihracatımızı artırmaya devam edeceğiz.

CEVABIMIZI YENİ İTTİFAKLARA YÖNELİK VERİRİZ
Kulakları vardır duymazlar, dilleri vardır Hakkı konuşamazlar. Dilleri mühürlüdür. Bunu bileceğiz. 81 milyonluk bir ülkeyle stratejik ortaklığını terör örgütleriyle ortaklığına feda edenlere hadi güle güle deriz. Ben senin stratejik ortağınım Afganistan’da, Somali’de, Bosna’da beraber oldum. Şu an Kabil’de havalimanını biz koruyoruz. Böyle stratejik bir ortağına PYD/YPG gibi terör örgütlerini sahiplenerek nasıl kenara koyarsın. 5 bin TIR silahı kuzey Suriye’ye taşıyorsun. Terör örgütlerine teslim ediyorsun, bunları bize karşı kullandırıyorsun. Terör örgütleriyle ilişkisi olan bir papaz için Türkiye’yi feda ediyorsun. Gereği neyse bir hukuk devleti olarak biz onu yaparız. Talimatla Türkiye’ye boyun eğdiremezsiniz. Gördük ki hukuk dilinden anlamıyorlar. Başka bir dilden anlıyorlar. Biz o dilleri de konuşmasını biliriz. Hukuk diline varsanız biz varız, yoksanız biz hukuk diliyle konuşmaya devam ederiz. Cevabımızı yeni ittifaklara, ortaklıklara yönelerek veririz. Biz DTÖ üyesiyiz. DTÖ içinde böyle bir şey yok. Demir çelikte vergileri artırıyor. Dünya Ticaret Örgütü kuralları içinde böyle bir şey yok.

AMELİYATA GİRİŞİLMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ
Hiç kimsenin memleketimizin üzerinde ne siyasi, ne ekonomik ameliyata girişmesine izin vermeyeceğiz. Meselenin döviz kuru olduğunu, yargılanan papaz olduğunu, demir ve alüminyum vergisi olduğunu sanacak kadar basit düşünenler varsa, bir an önce silkinip kendilerine gelsinler. Yerli ve milli düşünme mantığı bu zatta (Kemal Kılıçdaroğlu) yok. O ne yerlidir, ne millidir. Sayın Bahçeli’ye teşekkür ediyorum.

SİNSİ BİR OYUNLA KARŞI KARŞIYAYIZ
Siyasi ve sinsi bir oyunla karşı karşıyayız. Para dediğiniz bu gün yoktur, yarın bulursunuz. Onlar sakalımızı tıraş ediyorlar, bilmiyorlar ki yarın çok daha gür çıkacak. Yastık altı doları altını olanlar bunları TL’ye çevirsinler. Bunlara istiklal ve istikbal mücadelemizi bu şekilde verelim.

YENİ OPERASYONLARIN HAZIRLIKLARINI YAPIYORUZ
Terör örgütleriyle sınırlarımız içinde ve dışında kesintisiz mücadele yürütüyor her hafta ortalama 50 teröristi etkisiz hale getiriyoruz. Yeni operasyonların hazırlıklarını da yapıyoruz. Çalışmalarda sona gelindi. Yakında yeni yerleri de özgürleştirmiş olacağız. Şu ana kadar ülkemizden güvenli hale dönenlerin sayısı çeyrek milyonu buldu.

YIL SONUNDA 40 MİLYON TURİSTE ULAŞACAĞIZ
Orta Vadeli Program ve 2019-2023 stratejik planıyla ilgili çalışmamız devam ediyor. Maruz kaldığımız saldırıyı göğüsleyecek tedbirleri alıyoruz. İhracatçılarımız alternatif pazarlar için gece gündüz çalışıyor. Turizmde bereketli bir yıl geçiriyoruz. Yıl sonunda 40 milyon turiste ulaşacağız. Bütçe disiplinine önem veriyoruz.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA