Alucra Demirözü Köyü

Cumhurbaşkanlığından flaş İdlib, Münbiç ve Devlet Bahçeli açıklaması

Cumhurbaşkanlığından flaş İdlib, Münbiç ve Devlet Bahçeli açıklaması
Bu haber 21 Eylül 2018 - 14:11 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Cumhurbaşkanlığından flaş İdlib, Münbiç ve Devlet Bahçeli açıklaması

Giriş Tarihi: 21.09.2018 Güncelleme Tarihi: 21.09.2018 
CUMHURBAŞKANLIĞINDAN FLAŞ İDLİB, MÜNBİÇ VE DEVLET BAHÇELİ AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe’de gündeme dair açıklamalarda bulunarak gazetecilerin sorularını yanıtladı. Kalın, “İdlib’de Silahlardan arındırılmış 15-20 kilometrelik derinlik alanının nasıl oluşturulacağı, diğer terör unsurlarının buradan nasıl çıkartılacağı ya da pasifize edileceği, silah bıraktırılacağı konularında MİT, TSK, Özel Kuvvetler, koordinasyon içerisinde Ruslarla birlikte bunu sahada çalışıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Beştepe’de gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sözcü Kalın’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle;

İDLİB ANLAŞMASI

Rusya ile Türkiye İdlib’te kritik anlaşmaya imza attı. Suriye terörden arındırılmalı.

İdlib’de Silahlardan arındırılmış 15-20 kilometrelik derinlik alanının nasıl oluşturulacağı, diğer terör unsurlarının buradan nasıl çıkartılacağı ya da pasifize edileceği, silah bıraktırılacağı konularında MİT, TSK, Özel Kuvvetler, koordinasyon içerisinde Ruslarla birlikte bunu sahada çalışıyor.

ABD İLE MÜNBİÇ MUTABAKATI

Münbiç yol haritasının planlandığı şekilde, herhangi bir gecikme olmadan uygulanmasını beklediğimizi ifade ediyoruz. Çok yakın zamanda müşterek eğim ve ortak devriye faaliyetleri başlayacak. Faaliyetlere mani bir durum söz konusu değil.

Münbiç yol haritası önemli bir anlaşma, biz buna sadığız, gereğini yapacağız. Fakat eş zamanlı olarak Amerikan yönetiminin YPG ve PYD ile angajmanının devam ediyor olması bizim için ciddi bir endişe kaynağıdır.

Bir tarafta Münbiç yol haritasını uygularken öbür tarafta YPG ve PYD’ye her tür silah desteğinin, finans desteğinin, siyasi desteğin, medya desteğinin verilmeye devam edilmesi kabul edilemez.

BAŞKAN ERDOĞAN’IN ALMANYA ZİYARETİ

Alman tarafının iyi hazırlık yaptığını görüyoruz.

“ULUSLARARASI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI”

Türkiye, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde küresel barış diplomasisini yürütürken uluslararası toplumun üzerine düşen siyasi ve insani sorumluluğu da yerine getirmesi gerekiyor.

Suriye meselesinin, İdlib konusunun, terörle mücadelenin bütün yükünün Türkiye’nin omuzlarına yüklenmesi ne adildir ne de doğrudur. Kabul edilemez.

“TÜRKİYE’YE KARŞI SUÇ İŞLEYENLER ASLA KARŞILIKSIZ KALMAYACAK”

MİT ve ilgili güvenlik kurumlarımızın yurt dışında terör örgütlerine karşı yürüttüğü operasyonlar kararlılıkla devam edecek.

Hangi terör örgütü hangi yöntemi kullanırsa kullansın, kimle sahada işbirliği yaparsa yapsın Türkiye’ye karşı işledikleri suçlar karşılıksız, cezasız asla kalmayacaktır.

Reyhanlı hadisesinde olduğu gibi 1 yıl sonra da 3 yıl sonra da 5 yıl sonra da olsa Türkiye’ye karşı suç işleyenler mutlaka ama mutlaka adaletin önüne çıkartılacaktır. Buradan bütün terör örgütlerine bu açık ve net bir uyarı olarak ifade etmek istediğimiz bir husustur.

İDLİB’DEKİ 12 GÖZLEM NOKTASI

Sayı ile ilgili değil ama takviye noktasında gerekli adımlar bundan sonra da atılmaya devam edilecek.

“BAŞKAN ERDOĞAN, TRUMP İLE GÖRÜŞECEK Mİ?” SORUSUNA CEVAP

Başkan Erdoğan, çeşitli devlet başkanları ile güşecek. Akış netleştikçe paylaşırız.

BAHÇELİ’NİN İTTİFAK MESAJI

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarını ittifakın ruhuna sadık bir şekilde seçimlere doğru planlar yaptıklarını göstermesi açısından bu açıklamayı biz memnuniyetle karşılıyoruz.

“FETÖ RAHAT NEFES ALAMAYACAK”

FETÖ’nün rahat nefes almasına Türkiye Cumhuriyeti izin vermeyecektir. Bunu herkes bilsin.

ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ

Muhtemelen ABD dönüşü tekrar böyle bir gündemimiz olabilir.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA