Alucra Demirözü Köyü

Erdoğan talimat verdi, dev çalışma başladı!

Erdoğan talimat verdi, dev çalışma başladı!
Bu haber 22 Kasım 2018 - 13:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Erdoğan talimat verdi, dev çalışma başladı!

Giriş Tarihi: 22.11.2018 Güncelleme Tarihi: 22.11.2018 
ERDOĞAN TALİMAT VERDİ, DEV ÇALIŞMA BAŞLADI!

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın hayvan barınağı talimatının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Ankara’nın 4 ayrı bölgesine dev hayvan barınakları inşa etmeye başlayan belediye binlerce hayvana ev sahipliği yapacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan Çankaya, Pursaklar, Mamak ve Sincan bölgelerinde yaklaşık 100’er dönümlük hazine arazisini devralarak hayvan barınağı yapmaya başladı.

Bu hayvan barınaklarından ilki Çankaya sınırlarında bulunan Karataş Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından inşa ediliyor. 88 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak olan hayvan barınağında yaklaşık 5 bin hayvan barınabilecek.

ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Burada hayvan barınağından öte; hastanesi, rehabilitasyon merkezi gibi birçok ünitenin bulunduğu tesis inşa ediyoruz. Burada hem kediler hem de köpekler için büyük bir tesis olacak. Bunun çalışmaları başladı. İlk etapta Karataş bölgesindekini yapacağız.

Bunu tamamladıktan sonra ise ikinci bölge olarak Mamak’a yapacağız. Burası Samsun Yolu kenarında ormanlık bir arazide… Buraların tahsisini Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan aldık. Bir diğeri ise Sincan’dan Ayaş’a doğru giderken ormanlık bir arazide olacak. Pursaklar’da da yer bakıyoruz. Buralara vatandaşlarımız gelip hayvanları ziyaret edebilecekler hem de hayvan sahiplenebilecekler” ifadelerini kullandı.

DOĞRU BULMUYORUM

Hayvan barınağı inşasında ilçe belediyeleri ile ortak çalıştıklarını belirten Başkan Tuna, “Bu barınaklarda hayvanlar rahat bir şekilde yaşayacak. Ben pet shop’larda köpeklerin satılmasını doğru bulmuyorum. Bu vicdani de değil… Çocuklar hevesleniyor. Bir süre sonra sokağa bırakıyorlar. Biz sokağa bırakmamalarını, bu barınaklara getirmelerini istiyoruz. Bu projelerde bütün ilçe belediyelerimizde ortak çalıştık” şeklinde konuştu.

Sabah

.

Başkan Erdoğan, Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nda talimatı verdi: Bu işi çözün

GÜNDEM
Giriş Tarihi: 22.11.2018 Güncelleme Tarihi: 22.11.2018 
BAŞKAN ERDOĞAN, SAĞLIK VE GIDA POLİTİKALARI KURULU’NDA TALİMATI VERDİ: BU İŞİ ÇÖZÜN

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, önceki günkü Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’nda yerli ilaç ve sağlıkta yerlileşmeye dair çalışmaların hızlandırılması talimatı verdiği bildirildi. Erdoğan’ın toplantıda, “Biri çıkıyor ekmek yiyin diyor biri de yemeyin diyor. Biri yağı için diyor diğeri başka bir şey. Biri bal ye diyor biri yeme diyor. Bu işi bir çözün. Halk doğru bilgiyi alsın” sözleri dikkat çekti. Erdoğan’ın gıda israfı konusunda da çalışma yapılmasını istediği ifade edildi.

Başkan Erdoğan, dün akşam Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu toplantısına başkanlık etti. Çankaya Köşkü’nde gerçekleşen ve 2 saati aşan toplantıda başkanvekilliğine Erdoğan’ın doktoru Prof. Dr. Serkan Topaloğlu getirildi.

YERLİLEŞME TALİMATI

Eğitim ile birlikte sağlığın en önem verdiği iki alan olduğuna dikkat çeken Erdoğan’ın toplantıda sağlıkta atılan adımları değerlendirdiği ve bu çerçevede özellikle yerli ilacın önemine dikkat çektiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Erdoğan, ilaçta dışa bağımlılığın ekonomiyi de etkilediğine atıfta bulunarak, “Yürütülen yerli ve milli ilaç çalışmalarının hızlandırılması gerek. Bu konuda yapılacak çalışmalar ile katkılar bu kurulun en önemli gündemlerinden biri olmalıdır” mesajı verdi. Erdoğan’ın son dönem tartışılan başta antibiyotik bağımlılığı olmak üzere ilaca bağımlılığın azaltılması için de çalışmalara dikkat çektiği belirtildi.

Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada da yerli MR ve tomografi cihazlarının üretilmesi çağrısında bulunmuş bu çalışmaların önemine dikkat çekmişti.

“BU İŞİ ÇÖZÜN”

Erdoğan’ın toplantıda kurul üyelerinden ilginç bir de talebi olduğu öğrenildi. Erdoğan’ın “Biri çıkıyor ‘ekmek yiyin’ diyor biri de ‘yemeyin’ diyor. Biri ‘yağı su gibi için’ diyor diğeri başka bir şey. Biri ‘bal ye’ diyor ‘biri yeme zararlı’ diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi bir çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın” sözleri dikkat çekti.

Milliyet

.

Başkan Erdoğan duyurdu: İSEDAK Milli Koordinasyon Komitesi kuruldu

Giriş Tarihi: 22.11.2018 
BAŞKAN ERDOĞAN DUYURDU: İSEDAK MİLLİ KOORDİNASYON KOMİTESİ KURULDU

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) kapsamındaki proje ve faaliyetlerin etkili bir şekilde yürütülmesi amacıyla Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından genelge yayımlandı. Erdoğan: “Başkanlığı tarafımca deruhte edilen ve uluslararası sekretarya hizmetleri ülkemiz uhdesinde bulunan İSEDAK, önümüzdeki dönemde çalışmalarını daha etkin bir biçimde sürdürecektir” ifadelerini kullandı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) kapsamındaki proje ve faaliyetlerin etkili bir şekilde yürütülmesi amacıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından genelge yayımlandı.

Resmi Gazete’de yer alan Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’nde Erdoğan, İSEDAK’ın Türkiye’nin daimi başkanlığında İslam ülkelerinin en önemli ekonomik ve ticari iş birliği projesi olduğunu vurguladı.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak İSEDAK’ın daimi başkanı olduğunu ve uluslararası sekretarya hizmetlerinin Türkiye’nin uhdesinde bulunduğunu ifade eden Erdoğan, İSEDAK’ın önümüzdeki dönemde çalışmalarını daha etkin bir biçimde sürdüreceğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Kasım 2018 tarihli 21 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’yle Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı bünyesinde “İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma işbirliği Genel Müdürlüğü”nün kurulduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti:

“Bu birim, İSEDAK’ın üye ülkelere yönelik Uluslararası Sekretarya hizmetlerini deruhte etmenin yanı sıra ülkemizin İSEDAK kapsamındaki tüm iş birliği faaliyetlerinin koordinasyon ve takibinden de sorumlu olacaktır. İSEDAK kapsamında alınan kararların ve İSEDAK iş birliğine yön veren İSEDAK Stratejisinin başarıyla uygulanması ve etkin takibi için Bakanlıklarımız ve kamu kurumlarımız tarafından azami düzeyde katkı sağlanması, gerekli kurumsal, beşeri ve mali tedbirlerin alınması ve ihtiyaç halinde özellikle yıllara sari projeler için özel görevlendirmeler yapılması önem taşımaktadır.

Bu çerçevede, tüm Bakanlıklarımız ve kamu kurum ve kuruluşlarımız İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerle olan ekonomik ve ticari işbirliğimizin güçlendirilmesini teminen, talep edilmesi halinde, İSEDAK Çalışma Gruplarına, İSEDAK Proje Finansmanı Programına ve geliştirilecek diğer program/projelere, proje uygulayıcısı ya da proje ortağı olarak aktif katılım sağlayacaklardır.”

İSEDAK MİLLİ KOORDİNASYON KOMİTESİ KURULDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, proje ve faaliyetlerin etkili bir şekilde yürütülmesi, koordinasyonu ve izlenmesi amacıyla Strateji ve Bütçe Başkanı başkanlığında ilgili bakanlıkların bakan yardımcıları ve kurumların başkanlarından müteşekkil bir “İSEDAK Milli Koordinasyon Komitesi” kurulduğunu duyurarak, şöyle devam etti:

“Milli Koordinasyon Komitesi, İSEDAK faaliyetlerinin ülkemizdeki koordinasyonu, İSEDAK kapsamında alınan kararların ulusal ölçekte uygulanmasının izlenmesi ve etkin uygulamaya dönük gerekli tedbirlerin alınması, Tercihli Ticaret Sistemi (TPSOIC), İSEDAK Altın ve Gayrimenkul Borsaları, İİT Tahkim Merkezi, İİT/İSEDAK Borsa Endeksi gibi önemli İSEDAK projelerinin ivedilikle uygulanması için gerekli adımların atılması, İSEDAK Çalışma Grupları ve Proje Finansmanı Mekanizması kapsamında yürütülen işbirliği çabalarına ilgili milli kurumlarımızın aktif katılım ve katkısının sağlanması için gerekli önlemlerin alınması görevlerini ifa edecektir.”

Erdoğan, ihtiyaç duyulması halinde komite toplantılarına, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra, üniversiteler, meslek birlikleri ve özel sektör temsilcilerinin de davet edilebileceği bilgisini paylaşarak, yılda en az iki kez toplanacak komitenin çalışma usulleri, gündemi ve toplantı takviminin Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından belirleneceğini ve sekretarya hizmetlerinin aynı başkanlıkça yürütüleceğini kaydetti.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA