Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: AB’den Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı şiddet hakkında soruşturma!.

Son dakika: AB’den Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı şiddet hakkında soruşturma!.
Bu haber 11 Mart 2020 - 16:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: AB’den Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı şiddet hakkında soruşturma!.

AB'DEN YUNANİSTAN'A ŞOK!

Son dakika haberi… AB, Yunanistan’dan sığınmacılara yönelik şiddet veya yasa dışı müdahale iddialarını soruşturmasını istedi. Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı orantısız güç ve silahlı saldırıda 5 mülteci hayatını kaybetmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 Mart’ta saat 12.10 itibarıyla Türkiye topraklarından ayrılıp Edirne Meriç’ten Yunanistan’a geçen göçmen sayısının 142 bin 175 olduğunu duyurmuştu.

SON DAKİKA HABERİ: Avrupa Birliği (AB) AB, Yunanistan’dan sığınmacılara yönelik şiddet veya yasa dışı müdahale iddialarını soruşturmasını istedi.AB Komisyonu Sözcüsü Adalbert Jahnz, günlük basın brifinginde yaptığı açıklamada, “Yunan yetkililerin (sığınmacılara yönelik) herhangi bir şiddet ya da yasa dışı müdahale iddiasını soruşturmalarını bekliyoruz.” dedi.

“ORANTILI OLARAK YAPILMALI”

Yunan yetkililerin istisnai bir durumla karşı karşıya olduğunu ve zor bir görev yerine getirdiğini kaydeden Jahnz, “Bunu, temel haklara tam olarak uyarak ve orantılı biçimde yapmalılar.” ifadelerini kullandı.

Sığınmacıların Pazarkule-Kastanies sınır kapıları arasındaki tampon bölge ve yakınındaki ağaçlık alanda bekleyişlerinin 13. gününe girildi.

YUNANİSTAN’DAN GÖÇMENLERE ŞİDDET

Yunanistan sınır birlikleri sığınmacılara gaz bombalarıyla müdahale ediyor ve gaz fişeklerini doğrudan onları hedef alarak atıyor.

Edirne Sağlık Müdürü Ali Cengiz Kalkan, Yunanistan tarafından ateşli silah, plastik mermi, gaz bombası ve tazyikli suyla yapılan müdahale sonucu yaralanan 2 bin 306 sığınmacıya kentteki hastaneler ve sahra hastanesinde müdahale edildiğini bildirmişti.

TÜRKİYE’DEN YUNAN TARAFINA KAÇ GÖÇMEN GEÇTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 6 Mart’ta saat 12.10 itibarıyla Türkiye topraklarından ayrılıp Edirne Meriç’ten Yunanistan’a geçen göçmen sayısının 142 bin 175 olduğunu duyurmuştu.

5 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

Yunanistan’ın göçmenlere uyguladığı orantısız güç ve silahlı saldırıda 5 mülteci hayatını kaybetmişti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA