Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Bakan Berat Albayrak’tan Davos’ta flaş mesajl

Son dakika: Bakan Berat Albayrak’tan Davos’ta flaş mesajl
Bu haber 23 Ocak 2019 - 13:26 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: Bakan Berat Albayrak’tan Davos’ta flaş mesajlar

EKONOMİ
Giriş Tarihi: 23.01.2019 Güncelleme Tarihi: 23.01.2019 
BAKAN ALBAYRAK'TAN DAVOS'TA FLAŞ MESAJLAR

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Davos’ta konuştu. Albayrak, “Türkiye’nin durumu son derece pozitif devam ediyor. Türkiye ekonomisi güçlü bir dengeye sahip. Türkiye ekonomik bağışıklık sistemini güçlendirdi. Türkiye bölgedeki tek istikrarlı ülke.” dedi. Bakan Albayrak ayrıca, Davos’ta “Türkiye ekonomisinin eşsiz avantajları var.” mesajını verdi.

İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen 49. Dünya Ekonomik Forumu’na (WEF) katılan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak , “Gelişmekte olan piyasalar görünümü” konulu oturuma katıldı. Burada soruları cevaplayan Albayrak, Türk ekonomisinin bulunduğu bölgedeki sorunlara rağmen büyümeye devam ettiğini söyledi.

Bakan Berat Albayrak’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle;

Bakan Berat Albayrak, Türkiye’nin bölgesindeki ülkelerin sorunlarından etkilendiğini belirterek, Türkiye’nin 4 milyondan fazla sığınmacıya ev sahipliği yaptığını ve bölgenin en istikrarlı ülkesi konumunda bulunduğunu kaydetti.

“EKONOMİMİZİN TEMELİ SAĞLAM”
ABD Başkanı Donald Trump’ın Türk ekonomisi hakkındaki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, Albayrak, Türk ekonomisinin temellerinin sağlam olduğunu ve Türkiye ile ABD arasında ilişkilerin hem bölgesel hem de küresel arenada derinleştiğini söyledi.

Türkiye’nin başkanlık sistemine geçtiğini hatırlatan Albayrak, geçen yıl eylül ayında yaşanan zorluklara karşı da hızlı bir şekilde müdahale edilerek çözüm üretildiğini anlattı.
 

“TÜRKİYE BÖLGEDEKİ TEK İSTİKRARLI ÜLKE”
Türkiye’nin kamu borcunun milli gelire oranının yüzde 28 olduğunu bunun da borç yönetiminin güçlü olduğunu gösterdiğini vurguladı.Albayrak “Türkiye yoluna son derece pozitif devam ediyor. Türk ekonomisi güçlü bir dengeye sahip. Yaza göre hızlı bir şekilde toparlanma söz konusu. Türkiye ekonomik bağışıklık sistemini güçlendirdi. Türkiye bölgedeki tek istikrarlı ülke.” ifadesini kullandı.

“TÜRKİYE’NİN DURUMU SON DERECE POZİTİF”
Hem hane halkı hem de bilanço açısından Türkiye performansı iyi şekilde devam ediyor. Yaza göre hızlı bir şekilde toparlanma söz konusu. Türkiye’nin durumu son derece pozitif devam ediyor. Şirketlerde de durum bu şekilde. Yaşanan zorluklara rağmen iyi durumda. Sadece kamuda değil, özel sektör açısından da durum böyle.”

Bakan Albayrak ayrıca, Davos’ta “Türkiye ekonomisinin eşsiz avantajları var.” mesajını verdi.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA