Alucra Demirözü Köyü

Son dakika: Başkan Erdoğan, ‘İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nı açıklıyor

Son dakika: Başkan Erdoğan, ‘İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nı açıklıyor
Bu haber 13 Aralık 2018 - 15:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Son dakika: Başkan Erdoğan, ‘İkinci 100 Günlük Eylem Planı’nı açıklıyor

Giriş Tarihi: 13.12.2018 Güncelleme Tarihi: 13.12.2018 
ERDOĞAN MÜJDELERİ TEK TEK AÇIKLIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları tanıtıyor. Müjdeleri art arda sıralayan Erdoğan, “Kurdaki kısa süreli dalgalanmayı dahi hükümeti yıpratmak için fırsat bilen kifayetsiz muhterislerin heveslerini kursaklarında bıraktık.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda, Cumhurbaşkanlığı ile 16 Bakanlığın önümüzdeki 100 gün içinde gerçekleştireceği icraatları tanıtıyor.

Başkan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle;

ANKARA’DAKİ TREN KAZASI

Malum tren kazasıyla ilgili milletimin başı sağ olsun diyor, Hayatını haybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Konuyla ilgili Adli ve idari soruşturma başlatıldı. 3 kişi gözaltında. Bu kaza tüm boyutlarıyla incelenecek, sorumlular ortaya çıkartılacak ve gereken her şey yapılacak.

“HEVESLERİ KURSAKLARINDA KALDI”

Kurdaki kısa süreli dalgalanmayı dahi hükümeti yıpratmak için fırsat bilen kifayetsiz muhterislerin heveslerini kursaklarında bıraktık. Kişisel çıkarı için 81 milyonluk ‘Türkiye gemisi’nin altını oymaya çalışanlar kesinlikle fırsat bulamayacaklar, onlara fırsat vermeyeceğiz. Yaşadığımız onca sıkıntıya rağmen ilk 100 günlük icraat programımızda yüzde 97 gibi son derece yüksek bir gerçekleşme performansına ulaştık.

“400 EYLEMDEN 340 TANESİNİ TAMAM”İlk 100 Günlük İcraat Programında yer alan 400 eylemden 340 tanesini tamamladık. Aralarında önemli, tarihi, umut ve heyecanla beklenen projeler bulunuyor. Cumhuriyetimizin 95’inci yıl dönümünü kutladığımız 29 Ekim tarihinde Türkiye’ye yeni bir zafer anıtı kazandırdık. 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabının açılışını yaptığımız İstanbul Havalimanı ülkemizin gurur abideleri arasında yerini almıştır.Geride bıraktığımız dönemlerde büyükşehirlerdeki vatandaşlarımıza millet bahçelerinden 5 tanesini de hizmete sunduk. Güzellikleri görüyorsunuz. Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Baruthane ve Çırpıcı millet bahçelerinin toplam büyüklüğü 1,5 milyon metrekare. Bahçelerimiz, otoparklardan ibadethanelere, oyun alanlarına kadar vatandaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarına cevap verecek noktada. 28 adet millet bahçesini de onayladık. İnşallah 81 ile kazandıracağız. Büyükşehirlerimizde de inşasına devam edeceğiz.

BAŞKAN ERDOĞAN ‘İKİNCİ 100 GÜNLÜK EYLEM PLAN’INI AÇIKLIYOR…

İkinci 100 Günlük Eylem Planı’mızda yer alan, yaklaşık 24 milyar liralık 454 eylemin bitirilmesini temin edeceğiz.

GENÇLERİMİZ İÇİN KARİYER MERKEZLERİ KURUYORUZ

Yol haritası olacağına inandığım 5 yıllık Cumhurbaşkanlığı programını hayata geçiriyoruz. 81 il karnesi projesini devreye alıyoruz. Mevzuat bilgi sisteminin güncellenmesini temin ediyoruz. Gençlerimize gelecek iş planlarına yardımcı olmak için üniversitelerimizde kariyer merkezleri kuruyoruz. Türkçemizin doğru kullanımı için kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile uğraşıyoruz. Eylem planının hazırlanmasını temin ediyoruz. Milletimizle paylaştığımız bazı başlıklar. Tüm meselelerin yakından takipçisi olmaya devam ediyoruz.

GECİKEN ADALET ADALET DEĞİLDİR ANLAYIŞI ORTADAN KALKIYOR

Bazı bakan arkadaşlarım bütçe müzakereleri sebebiyle, şehir dışı toplantıları sebebiyle aramızda değil. Adalet Bakanlığımız dava başlangıcından bitiş tarihlerinin ilgililere bildireceği yargıda hedef süreyi başarı ile tamamladı. Adalet hizmetlerinin kalitesini artıracak uygulamayı 1 Ocak itibariyle hayata geçiriyoruz. Konya ve Sakarya bölge adliyelerini faaliyete alarak İstanbul ve Ankara’nın yükünü 90 bin azalttık.

Yargı ve soruşturmadaki hedef süreleri vatandaşlarımıza bildireceğiz. Hakim ve savcı yardımcılığı müessesini kazandırıyoruz. Hukuk muhakemeleri kanununu yeniden ele alan, yargı sürelerini kısaltan çalışma yapıyoruz. Geciken adalet adalet değildir anlayışı ortadan kalkıyor.

İllerimize verilen hizmetlerin takibi ve tespiti için 81 İl Karnesi Projesi’ni devreye alıyoruz.

AİLE ÇALIŞMA BAKANLIĞI İLE 1 MİLYON AİLEYİ ZİYARET ETTİK

Aile Çalışma Bakanlığı ile 1 milyon aileyi ziyaret ettik. Sosyal ve ekonomik destek hizmetlerine faaliyetlerine 10 bin kişinin katılımını sağladık. Sosyal çalışma programını hayata geçirdik. Bağ-kurlulara ödeme kolaylığı sağladık. 408 bin Bağ-kurlu vatandaşımızın başvurularını almaya başladık. Er ve erbaşların ailelerinin sağlık hizmetlerinden faydalanmalarını temin eden mevzuatı tamamladık. Anlattıklarımı özellikle birilerinin dinlemesi lazım. Yalanı leblebi çekirdek yer gibi yiyenler var.

Aile sosyal destek programını muhtarlarımızın katkısıyla kolaylaştırıyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızda sıfır atıkla 750 kamu kurumunda sistem hayata geçirdik. İmar barışında 8.5 milyon vatandaşımızın başvurusunu aldık. Millet bahçelerimizi 81 ile yaygınlaştırıyoruz. Daha yeşil şehirler için 41 km bisiklet yolu yapıyoruz. Sıfır atık kamu kurumu sayısını 13 bine çıkarıyoruz. Emlak Bankasının yapılandırma sürecini tamamlıyor, faaliyete alıyoruz.

“YENİ BİR KAMPANYA BAŞLATIYORUZ”

Türkçemizin doğru kullanımını temin ve teşvik etmek amacıyla yeni bir kampanya başlatıyoruz. Şehirlerimizin estetiğine zarar veren tabela kirliliği ile daha yoğun bir mücadeleye girişiyoruz.

81 ilimizin tamamında Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Birimleri kuruyoruz.

İmar barışı kapsamında 8,5 milyon vatandaşımızın başvurusunu aldık, kalanları almaya devam ediyoruz.

“FETÖ’NÜN FİNANSMAN AYAĞINA KARŞI YENİ GİRİŞİMLER OLACAK”

Önümüzdeki 100 günde, FETÖ’nün yurt dışı yapılanmasına, özellikle finansman ayağına darbe vurulmasına yönelik yeni girişimler başlatıyoruz.

TÜRKAKIM PROJESİ

TürkAkım Doğal Gaz Boru Hattı projesinin ülkemiz topraklarındaki bölümünün inşasına başlıyoruz ve 2019’un sonuna kadar onu da bitireceğiz.

TARIMDA YENİ HAMLE

Tarım sektörü için 3 yeni bor gübre üretimine başlıyoruz. Bin maden sahasının ekonomiye kazandırılması için ihaleye çıkıyoruz.

“GENÇLİK RADYOSU KURULACAK”

Gençlerimizin sesi soluğu olacak ‘Aynı Frekanstayız’ adıyla bir Gençlik Radyosu kuruyoruz.

EKONOMİK HAMLELER

Önümüzdeki ikinci 100 günlük devrede, Kayıt Dışı Ekonomi İle Mücadele Eylem Planı’nın hazırlanmasını sağlıyoruz.

Finansal istikrarın güçlendirilmesi ve finansal sektörün sağlıklı gelişimi amacıyla Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi tesis ediyoruz.

Özel sermaye yatırımlarının artırılması, yüksek teknoloji yatırımlarına alternatif finansman sağlanması için Türkiye Kalkınma Fonu kurulacak.

İRAN-AĞRI-IĞDIR SINIRINA GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

İcraat programımızın ikinci safhasında İran-Ağrı-Iğdır sınırında 35 kilometrelik sınır aydınlatması, kamera takip sistemi ve güvenlik sensörünü daha devreye alıyoruz.

TRAFİK ENSTİTÜSÜ GELİYOR

Trafik Enstitüsü’nü kuruyor, ‘Yaşam Tüneli’ gibi farkındalık projelerini hayata geçirerek yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında azaltmayı hedefliyoruz.

KİMLİK KARTI VE SÜRÜCÜ BELGELERİYLE İLGİLİ YENİ GELİŞME

Yeni randevu sisteminin devreye girmesiyle, kimlik kartı ve sürücü belgesi için randevu süresi 60 günden 10 güne indirilecek.

İkinci 100 günlük dönemde, kültür varlıklarının restorasyonu kapsamında 8 tarihi cami ve külliyenin daha restorasyonu tamamlanacak.

İkinci 100 Günlük İcraat Programı doğrultusunda, temel eğitimden ortaöğretime geçişteki sınavsız okullara yerleştirme kriterleri güncellenecek.

23 İLDE 30 KÜTÜPHANEYİ MİLLET KIRAATHANESİNE DÖNÜŞTÜRDÜK

Kültür ve Turizm Bakanlığımız… 23 ilde 30 kütüphaneyi millet kıraathanesine dönüştürdük. Şanlıurfa Göbeklitepe’nin ziyarete açılması amacının sonuna geldik. Batman, Diyarbakır, Çanakkale, Muğla’da 5 tematik müzeyi açtık. İstanbul’da kültürel mirasımızı korumaya yönelik çalışmaları yaptık. AKM’nin de Ocak ayında ihalesi yapılmak sureti ile hemen temeli atılacak ve dev AKM’yi inşallah dünyaya örnek opera merkezi haline getireceğiz.

İkinci 100 günlük dönemde 8 külliye ve caminin restorasyonu daha tamamlanacak.

“TCG DOLUNAY’ VE ‘TCG DOĞANAY’ DENİZALTILARINDA KABUL İŞLEMLERİNİ TAMAMLIYORUZ”

Önümüzdeki ikinci 100 günlük devrede, ‘TCG Dolunay’ ve ‘TCG Doğanay’ denizaltılarında kabul işlemlerini tamamlıyoruz.

Obezite ile mücadele için 30 obezite merkezi açılacak.

.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA